Hétfő, 2024-04-29
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » Pic (Minden amiben pic van...)
Pic
alanyalDátum: Kedd, 2014-11-18, 8:46 PM | Üzenet # 31
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Az új 16F628A-t tudtam égetni, a régi kuka!
12F683-t nem kaptam, de ezek után valószínű, hogy azok is kuka!
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-11-18, 8:58 PM | Üzenet # 32
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
alanyal, Hát nem tudom , én egy  plexi tetejű műanyag dobozban tartom az összes picet (ömlesztve) ide oda dobálom rakosgatom a fiókban és még egy sem ment tönkre , inkább gyári hibára gondolnék ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
DoncsoDátum: Szerda, 2014-11-19, 7:23 AM | Üzenet # 33
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Alanyal, tudom, ez nem segit, de annó, mikor még nem volt pickit2-programozóm, próbálkoztam serial portos égetővel, sikeresen megöltem életem első pic-ét, azt hiszem egy 628-as volt, már nem emlékeszem. De akkor mondta valaki nekem, hogy ne kinlódjak ezekkel, a pickit egy csapásra megoldja az összes ilyen jellegű problémámat egyszer s mindenkorra. Én épitettem, ebayról nem drága hozzá az alkatrész, pic, ezek, de készen is pár ezer forint és biztos, hogy működik.

Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.
 
alanyalDátum: Szerda, 2014-11-19, 1:57 PM | Üzenet # 34
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Doncso!
A soros portos égetőkön én is túl vagyok. Azért építettem meg a korábban linkelt párhuzamos égetőt, mert ezt egy iskolában használják (szinte nagy üzemben). Ha jól tudom, a PICKIT2-höz is kell programot égetni. Ha komolyabban belefogok a PIC-be, akkor előbb-utóbb építek egyet (most évente ha egyszer kell).
De azért Köszi a tanácsot
!

Kaqkk - Valószínű, mert az égetőbe is kesztyűbe teszem be, és ki! Ezt ajánlották.


Az üzenetet módosította: alanyal - Szerda, 2014-11-19, 2:22 PM
 
DoncsoDátum: Szerda, 2014-11-19, 2:28 PM | Üzenet # 35
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Igen, egyszer bele kell tenni a pickitbe is a progit. De utánna már használható. Közbe körülszimatoltam, és ebayen találtam 4600Ft-ért postával pickit2 égetőt. Ha esetleg majd szükséged lenne rá.
Üdv.


Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.
 
alanyalDátum: Vasárnap, 2015-01-11, 3:01 PM | Üzenet # 36
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Küldöm az elképzelésem, még minden képlékeny!
Csatolmányok: 2307001.jpg (107.7 Kb)
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2015-01-11, 3:30 PM | Üzenet # 37
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
alanyal, Feltaláltad a multiplex vezérlést , ezt a megoldást már régen használják a 7szegmenses kijelzőknél vezérlőláb spórolás érdekében . Így 8+x lábon vezérelhető x db 7szegmenses kijelző és a hozzájuk tartozó tizedespont .De van hardverileg egyszerűbb megoldás ,nézd meg az  74ls595 ic adatlapját , két piclábbal  korlátlan számú ledet lehet vezérelni, a varázsszó spi ....

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Vasárnap, 2015-01-11, 4:25 PM | Üzenet # 38
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Megnéztem az ic-t! Ebből hogy lesz 64 kimenet?
Belenéztem az SPI-be.

Ehhez én nemtudom megírni Flow-ba a vezérlést!


Az üzenetet módosította: alanyal - Vasárnap, 2015-01-11, 4:28 PM
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2015-01-11, 4:36 PM | Üzenet # 39
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
alanyal, egyszerűen sorba fűzöl 8db 595 öt és már meg is van a 64 kimenet. A program meg lehet hogy nem bonyolultabb sokkal mint egy portkiíratásos futófény , itt spi-n kell sorban kiküldeni az adatokat , ha minden adat kiment egy órajel és már világít is minden megcímzett led , ez az elmélet de én is most akarom majd kipróbálni ezt az ic-t . Már csináltam nyáktervet 3db hoz (24 kimenet) de semmi akadálya a bővítésnek
Csatolmányok: 4895400.png (10.5 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Vasárnap, 2015-01-11, 4:48 PM | Üzenet # 40
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Na így már egy kicsit más a helyzet, az hittem 1db, és kész, de sorba 8db, így már a pici agyam is eltudja képzelni.
A hobbin most olvastam de olyan bonyolultnak tünt (oda vissza cimzések), elvasztettem a fonalat!
Akor ez legyen egy "közös" projekt? :D

Te mihez akarod?


Az üzenetet módosította: alanyal - Vasárnap, 2015-01-11, 4:49 PM
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2015-01-11, 4:51 PM | Üzenet # 41
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Nem gondoltam  közös projektre , már régen (vagy 2 éve megvettem az 595 öket) de nem leszek semmi jónak elrontója én benne vagyok ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Vasárnap, 2015-01-11, 5:10 PM | Üzenet # 42
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nem gondoltam komolyan, csak ha a profilba belefér, azért kérdeztem, hogy mihez akarod!
Pláne ha két éve pihen! Az ötéves tervet még tudod tartani!

Hozzáadva (2015-01-11, 5:10 PM)
---------------------------------------------
Van egy MC68705P5S EPROM-m. Ebből gondoltam megépítem.
Ehhez talán meg is tudnám írni Flow-n a programot, némi segítséggel!
sad
Ez lemaradt! Bocs.


Az üzenetet módosította: alanyal - Vasárnap, 2015-01-11, 6:13 PM
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2015-01-11, 6:12 PM | Üzenet # 43
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
alanyal, Épp tegnap gondoltam erre a dologra és unalmamban megterveztem egy nyákot 3db 595 höz , ha lesz időnk esténként megoldható a fejlesztés ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Vasárnap, 2015-01-11, 6:23 PM | Üzenet # 44
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nekem 8 ledes készülgetet, de véletlenü akadtam a 64 ledesre és gyorsan elvetettem a régit!
Az 595 höz hozzászólni sem tudok, és a program sem egyszerű (szerintem).
A 64 led nekem ujabb problémát vetett fel harve űgyben! Valamilyen plexi csőben tudnám elképzelni, elektonikástól, LED -k nyákra és csak a kapcsoló szálakat vezetném ki.
De ez még csak felyben minden.
Irigyelek, hogy így tudsz unatkozni! smile
Én egyszere 4-5 szálon futok, pláne, hogy ez a szkóp óra is bejött, emiatt tettem talonba 8 ledest, szerencsére!
A pdf nem akar felmenni, lehet hogy túl nagy?
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2015-01-11, 6:52 PM | Üzenet # 45
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Ennyi az egész terv egy fél óra alatt megvolt...
Csatolmányok: 595.pdf (51.8 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Fórum » Témák » fórumtémák » Pic (Minden amiben pic van...)
Keresés: