Hétfő, 2024-04-29
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » Pic (Minden amiben pic van...)
Pic
alanyalDátum: Vasárnap, 2015-01-11, 7:37 PM | Üzenet # 46
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Még nem árultad el mihez kell.
Jól nézki, pláne ha rajta lesz a cicoma!

Most látom 500kb max!
http://www.datasheetarchive.com/dl/Scans-006/Scans-00120223.pdf


Az üzenetet módosította: alanyal - Vasárnap, 2015-01-11, 7:56 PM
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2015-01-11, 8:31 PM | Üzenet # 47
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
 alanyal, Én is terveztem hogy csinálok egy sok kimenetű futófényt , eddig még csak a pic lábait használtam ki ."portbővítéssel siftregiszterekkel még nem foglalkoztam ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Kedd, 2015-01-13, 7:12 PM | Üzenet # 48
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia!
Sajnos nekem közöm sincs ehhez, úgy hogy ez marad a saját fejlesztésed!
A futófény legalább közös a projektben! smile
A linket megnézted?

Ezzel el tudnám készíteni az elképzelésem?
Lenne mindennek külön ki és bemenete (4 kapcsoló, és 8X8 led)! Ez nekem kezdőnek nagy könnyebbség!

Ezt vajon ugyanúgy kell írni mint a 16f..... PIC-t?
Holnap elkezdem beépíteni a kocsiba a CUCCOT!!!
 
kaqkkDátum: Kedd, 2015-01-13, 8:10 PM | Üzenet # 49
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Amit linkeltél az valami eeprom ahhoz külön epromíró kell de az ő programját is meg kell írni , én a helyedben megpróbálnám mondjuk a 74141 nixi meghajtót vagy valami bináris decimális konverteric-t(talán a 4028 ? ) de neki még kell a kimeneteire tranzisztor hogy elbírja a ledeket  . Az spi amiről  írtam szerintem nem lesz olyan bonyolult  a dolog , nézd mit csinál ez a programrészlet !
Csatolmányok: spi_gomb.fcf (14.9 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Kedd, 2015-01-13, 8:26 PM | Üzenet # 50
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Mit kell nézni?
Nem látok semmi különöset.
Minden gombnyomásra zöld számok íródnak ki (gondolom ezek a bitek, amik majd a ledeket begyújtják).

A gomb helyére esetleg valami rezgőkör?
 
kaqkkDátum: Kedd, 2015-01-13, 8:31 PM | Üzenet # 51
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Ez csak egy példa , gombnyomásra kiküldi spi-n az 5 adatot , ha ezt megcsinálom hogy 8  adat menjen ki és mind a nyolc adatnak csinálok egy egy változót amit a program igazgat akkor van egy spi kimenetem (2 láb!) amin billegeti a pic a 8db 595 öst ami 64 kimenet.....

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Kedd, 2015-01-13, 9:10 PM | Üzenet # 52
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Bocsi de dolgoznom kellett!
A billegtetés olyan, hogy minden billenésre, egyet tovább lép, a kimeneteken a jel?
 
kaqkkDátum: Kedd, 2015-01-13, 9:31 PM | Üzenet # 53
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Igen körülbelül , az első adatot kiküldi a pic az belekerül az első 595 be - azután jön a következő adat az szintén belekerül az első 595 be és kitolja belőle az ott lévő adatot a második 595 be , ez ismétlődik amíg mind a 8  adat ki nem jön és meg nem telik mind a 8 siftregiszter (595 ic) , ezután jön a clk jel és akkor minden  kimenetre kikerül az aktuális adat. Erre gondoltam amikor a billegetés kifejezést használtam (azt hittem hogy megnézted az adatlapját az ic nek és kicsit sejted a működését .)

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
neooneDátum: Péntek, 2015-02-06, 11:34 AM | Üzenet # 54
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia, tanácsot szeretnék kérni tőled. Mivel többféle verziót láttam és olvastam a net-en, így nem tudom elönteni, hogy melyik a jó. Tehát, ha a pic valamelyik bemenetére kapcsolót,nyomógombot szeretnék kötni - melyik a jobb megoldás? Ha a vdd-re felhúzom ellenállással és a kapcsolóról kapja a vss-t vagy vss+ellenállás és a kapcsolón keresztül kapja a vdd-t? Továbbá, mekkora ellenállást célszerü használni? Olvastam már 1K-tól 10K-ig többféle variációt.
 
kaqkkDátum: Péntek, 2015-02-06, 4:28 PM | Üzenet # 55
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
neoone, Az hogy +ra vagy gnd re van húzva a bemenet elvileg mindegy , de én gnd re szoktam lehúzni + ra  kapcsolom a gombbal - és 1k t használok minden lábra (ez még nem túl nagy terhelés a tápnak és minél kisebb az ellenállás annál kisebb a lehetősége annak hogy zavart szedjen össze a bemenet

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
neooneDátum: Péntek, 2015-02-06, 5:56 PM | Üzenet # 56
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszönöm.
 
SzT3Dátum: Szerda, 2018-01-17, 5:12 PM | Üzenet # 57
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne! Mi határozza meg a hogy a PIC nél melyik PORT-okat használjuk ki illetve bemenetnek...
Tudom az adatlap, De azon túl hogy jelöli hogy lehet I/O port azon tul van valami amit nézni kell? hogy melyiket illik használni ki melyiket pedig bemenetnek?
 
kaqkkDátum: Szerda, 2018-01-17, 6:25 PM | Üzenet # 58
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
SzT3,  Szinte mindegy melyik lábat minek használod egyedül az mclr láb nem használható  +kimenetnek némelyik picnél (pl 16f628) annál csak  -ra húz a láb ha kimenetnek használod. És célszerűen a programozó lábakat nem illik olyan kimenetnek használni amelyek bekapcsoláskor már aktívak , mert a rögtön induló program meghiúsítja a következő égetést és ha nem végleges a program dobhatod el a picet ... Ha lcd kijelzőt használunk az ha egy mód van rá akkor a B portra kerül a többi port szabadon felhasználható.

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzT3Dátum: Szerda, 2018-01-17, 8:27 PM | Üzenet # 59
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Értem! Tehát ami az adatlapja szerint lehet I/O azt nyugodtan használhatom mindkettőre... nincs megszabott etikett kivéve az LCD

Köszönöm!
 
kaqkkDátum: Szerda, 2018-01-17, 8:42 PM | Üzenet # 60
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
SzT3, Az lcd is inkább megszokás-praktikum ,nem szentírás ...(a parsic-és a flowcode is alapból oda konfigurálja a kijelzőt) Én a nyák terv egyszerűsítése érdekében azért néha összecserélgetem a pineket ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Fórum » Témák » fórumtémák » Pic (Minden amiben pic van...)
Keresés: