Hétfő, 2024-04-29
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » Digitális áramkörök (Egyszerű, nem mikrokontrolleres digitális kapcsolások)
Digitális áramkörök
Zoli1974Dátum: Vasárnap, 2014-08-31, 6:23 PM | Üzenet # 1
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 31
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!

Vannak olyan egyszerű digitális kapcsolások amik nem alkatrésztemetők és könnyebb pár alkatrészből összerakni, mint írni  egy programot mikrokontrollerre.
Ezért nyitottam ezt a témát.
És az én problémám:

Kaptam még anno több darab ICM 7225 számláló IC-t és egyszer már megépítettem egy számláló kapcsolást.
A baj, hogy  még a régi merevlemezemen tároltam a nyák és kapcsolási rajzot és a vinyóról nem írtam ki mielőtt az tönkrement volna.
A kapcsolási rajzot már nem találtam a neten csak kaszkádba kötve a kész kapcsolás már nincs nálam.
Az adatlapján van valami egyszerű bekötés de nem egyértelmű. Ezt csatolom.
Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi lábak közül melyiket hagyjam lebegve illetve melyiket tegyem földre. Csak a resetet kötném nyomógomb megnyomásával földre, a többit:
store (tárolás),count inhibit (számlálás tiltás), carry (folytatás) nem kötném sehova szabadon hagynám.
Az LZB in és LZB out nem tudom mire valók és az adatlapon levő rajz szerint valamelyik lábat még le kell földelni.
Ebben kérek segítséget.
Csatolmányok: ICM7225.pdf (339.2 Kb)


Ha nem tudsz valamit: kérdezz, ha tudsz valamit: oszd meg másokkal, ha reménytelen a helyzet: soha nem add fel.
 
kaqkkDátum: Hétfő, 2014-09-01, 8:07 AM | Üzenet # 2
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Nem ismerem ezt az ic-t de logikai áramköröknél mindig illik a nem használt bemeneteket valamilyen fix potenciálra tenni . A lebegve hagyott bemenetek folyamatos zavarforrások, ne spórold ki azt a pár ellenállást az áramkörből ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Fórum » Témák » fórumtémák » Digitális áramkörök (Egyszerű, nem mikrokontrolleres digitális kapcsolások)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: