Péntek, 2024-03-29
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » Nyák készítés (....)
Nyák készítés
kaqkkDátum: Szombat, 2014-02-15, 5:25 PM | Üzenet # 16
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Ma is készült valami szép..
Csatolmányok: 5758559.jpg (136.3 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-02-18, 10:11 PM | Üzenet # 17
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Kaptam próbára transzferpapírt , első próbára nem nyűgözött le (szinte alig tapadt át toner a nyákra ) de majd próbálom megcsiszolva  - megmaratva a nyáklemez felületét ....

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Péntek, 2014-02-21, 8:11 PM | Üzenet # 18
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Újra kipróbáltam , és megint semmi . Megpróbáltam csiszolva ,és előmaratva is , jóval magasabb hőfokon mint általában de szinte semmi nem tapadt át . Teljesen tanácstalan vagyok , a toner lenne rossz ehhez a technikához?Viszont az az érdekes az egészben hogy tapéta hordozóval tökéletes a rajzolat átvitele, szerintem átvertek nem a megrendelt transzferpapírt csak valami hasonlót kaptam . Körülbelül úgy működött mint a sima nyomtatólap ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-03-23, 2:50 PM | Üzenet # 19
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
A fúrás már nem nagy gond ...
Csatolmányok: 1121697.jpg (138.1 Kb) · 8676622.jpg (143.0 Kb) · 2430620.jpg (110.5 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-04-15, 5:23 PM | Üzenet # 20
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Köbzoli barátom készít nekem egy szerszámot , ki tudja mi lesz ez ?

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Hétfő, 2014-05-26, 3:39 PM | Üzenet # 21
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Kb két hét és kipróbálom a kínai lötstop festéket 3 színben sikerült megrendelnem kék -zöld és fehér (evvel még a pozícíófelirat is lehetségesnek tűnik )

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Hétfő, 2014-06-16, 5:29 PM | Üzenet # 22
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Megjött a lötstop festék kipróbáltam egészen jól néz ki a végeredmény , a lötstophoz és a pozíciórajzhoz  is  tökéletes lesz .Ja és kevertem kémiai ónozót is az is szuper fényesónt produkál, a zöld nyák ónozva van a festék alatt , a fehér  a pozrajz próba.
Csatolmányok: 1371177.jpg (100.7 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Zoli1974Dátum: Péntek, 2014-06-27, 7:29 PM | Üzenet # 23
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 31
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!

Sikerült lötstop és riston fóliát rendelnem, meg is jött.
Lenne néhány kérdésem:
A laminálás mekkora hőfokon történjen? (van állítható hőfokú laminálóm a vezérléshez a PA elektronika oldalról jutottam hozzá és építettem meg)
Ezzel a szerkentyű szakaszos oda-vissza hengerelést is tud előmelegítéssel akár 1mm-es lépés különbséggel az oda vissza lépegetés között, ez jó-e vagy a folyamatos előre hengerlés a jó?
Tegyek- e a nyákra ráhelyezett filmre papírlapot vagy sem annak megakadályozására, hogy a fólia ne a hengerre tekeredjen fel hanem megmaradjon a nyákon?
Mennyi egység vízhez, mekkora egység szódát tegyek az előhíváshoz és kb hány fokos vízhez?
Mennyi időre világítsam meg a levilágítóban?
Egyelőre ennyi.

Hozzáadva (2014-06-27, 7:29 PM)
---------------------------------------------
Idézet kaqkk ()
Újra kipróbáltam , és megint semmi . Megpróbáltam csiszolva ,és előmaratva is , jóval magasabb hőfokon mint általában de szinte semmi nem tapadt át . Teljesen tanácstalan vagyok , a toner lenne rossz ehhez a technikához?Viszont az az érdekes az egészben hogy tapéta hordozóval tökéletes a rajzolat átvitele


Csak nem a laminálási technikát próbálod ki?
Nekem ebben nagy jártasságom van készülék és a hozzá használatos technika terén.
Én sima fotópapírt használok és saját építésű vezérléssel ellátott laminálót.


Ha nem tudsz valamit: kérdezz, ha tudsz valamit: oszd meg másokkal, ha reménytelen a helyzet: soha nem add fel.
 
kaqkkDátum: Péntek, 2014-06-27, 8:12 PM | Üzenet # 24
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
A DRy és a löt fóliát is először hidegen majd 110c fokon szoktam laminálni , semmi nem kell rá . Először az alsó (a rücskösebb ) védőfóliát lehúzom róla (kisebb nyákoknál) majd egy csíkban a nyák szélére simítom és így küldöm be a laminálóba . Az előhívót 10g/l arányban használom 30-35 fokra melegítve ,vettem egy 3000Ft os vízforralót (abban is tartom az előhívót ) A lézernyomat laminálást én is csináltam 2 évig tapéta hordozóval , a transzferpapírt csak kiváncsiságból akartam kipróbálni. Ja és elég egyszerűen átküldeni a laminálón nem kell semmi odavissza hókuszpókusz .

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Zoli1974Dátum: Kedd, 2014-07-01, 9:01 PM | Üzenet # 25
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 31
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszönöm a PM-ben küldött felajánlásodat, már ebay-en rendeltem fóliát mint fentebb írtam, egy kicsit drágább volt mintha a hobbielektronikán rendeltem volna. Ez van de már régóta akartam ott regelni mert sok mindenre van szükség a családban amit ott olcsóbban meg tudok szerezni és én vagyok a "rendszer és informatikai buherátor".

Hozzáadva (2014-07-01, 9:01 PM)
---------------------------------------------
Sziasztok!
Vasárnap kezdtem ma befejeztem az első dry és dynamask fóliás nyák elkészítését.

A dry fóliával nem volt gond 3 perces levilágítási idő az én 96 uv ledes levilágítómmal tökéletes volt. Az előhívás rögtön sikerült.
A dynamask fóliával egy fél ívet elpocsékoltam, mert először a laminálás hólyagos lett, másodszorra a maszkoló írásvetítő fóliát csak egyet nyomtattam ki mert kifogyott a toner. Valószínű a levilágítás során a festékrétegen átszűrődött az uv  mert az előhívó meg se marta.
A tökéletes smile (a laminálás során egy kicsit lecsúszott a fólia a lapról) nyák 3 perces levilágítási idő dupla írásvetítő fóliával, 1 óra pihentetés után betéve a kb 45-50 C° előhívóba azonnal megmarta a forrszemek helyét, kb. 3 perc ecsetelés után kész is lett. 1 óra a levilágítóban újra és fent a végeredmény.
Kémiai ónozóm már eléggé gyenge ezért később fogom ónozni.
Kaqkk! Kémiai ónozódnak kiadod a receptjét? Mert boltban eléggé drága. A szódát én is itthon vettem 1 kg-ot párszázért.
Csatolmányok: 6298239.jpg (127.1 Kb)


Ha nem tudsz valamit: kérdezz, ha tudsz valamit: oszd meg másokkal, ha reménytelen a helyzet: soha nem add fel.

Az üzenetet módosította: Zoli1974 - Kedd, 2014-07-01, 9:05 PM
 
kaqkkDátum: Szerda, 2014-07-02, 4:55 AM | Üzenet # 26
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Zoli1974,
Nem az én receptem !  A hobbielektronikán találtam ,de természetesen megosztom:                                           

1.) 10gr SnCl2 
2.) 40gr tiokarbamid
3.) 50ml akku sav (kb. 40% kénsav)
4.) Felönteni 1 literre

Az ón klorid csak kilós kiszerelésben kapható 30000Ft/kg áron (én vettem egy kilót ebből tudok eladni 300Ft/dkg áron )
Vagy akár cserélhetjük is tiokarbamidra (áregyeztetéssel) abból csak keveset vettem ,már fogyóban van ...


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-11-09, 6:52 PM | Üzenet # 27
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
A mai nap termése 
Csatolmányok: 1217528.jpg (157.5 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2014-11-20, 6:54 PM | Üzenet # 28
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Kipróbáltam a kézi furatfémezést , 1,15mm es furatba kaptam csőszegecset . áttoltam éles csípőfogóval elvágtam és egy törött 0,8 as keményfém fúró kúpos szárával szét nyitottam a vágott véget , majd egy koppintással elütöttem a nyákon . így mindkét oldalon pici fejjel ellátott szegecset kaptam ami 1mm es furatot ad ! Mindkét oldalon megforrasztva tökéletes !

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Hétfő, 2014-12-08, 6:26 AM | Üzenet # 29
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Eddig ez a legnagyobb (37cm) nyák amit csináltam . Nem is az elkészítés okozott nehézséget hanem a megfelelő méretű edény megtalálása az előhíváshoz-maratáshoz 
Csatolmányok: 7736596.jpg (207.0 Kb) · 1634237.jpg (258.1 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2015-02-01, 9:00 PM | Üzenet # 30
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Egy "új" ötlet : Megpróbáltam a stencil készítést . Nyomdai nyomólemezt marattam maradék sósavas maratóval .Amint látszik tökéletes az eredmény 
Csatolmányok: 4989466.jpg (101.0 Kb) · 8163284.jpg (69.0 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Fórum » Témák » fórumtémák » Nyák készítés (....)
Keresés: