Péntek, 2024-03-29
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 3 / 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » Nyák készítés (....)
Nyák készítés
Zoli1974Dátum: Kedd, 2015-03-03, 5:15 PM | Üzenet # 31
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 31
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!
Dry fóliával próbálkoztam az akkutöltő nyákjánál de háromszori próbálkozásra sem volt jó az előhívás, ugyanis darabos az előhívott rajzolat széle.
1l vízbe 10g szódát tettem vegyszermérleggel mértem le. Lehet hogy a fólia nem a legjobb minőségű? Kb fél éve vettem azóta egy csőben, sötét helyen tárolom de vannak benne sötétebb részek mintha fény érte volna. Tanácstalan vagyok.


Ha nem tudsz valamit: kérdezz, ha tudsz valamit: oszd meg másokkal, ha reménytelen a helyzet: soha nem add fel.
 
kaqkkDátum: Szerda, 2015-03-04, 6:09 AM | Üzenet # 32
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Írd le mit hogyan csináltál ,akkor könnyebben megállapíthatjuk hol a bibi, akár még képet is tehetnél fel ....

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Zoli1974Dátum: Szerda, 2015-03-04, 5:25 PM | Üzenet # 33
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 31
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!
Szóval a dry fóliát laminálóval a hobbielektronika oldalán leírtak szerint fellamináltam az előzőleg zsírtalanított Nyákra. 3-szor 4-szer átengedetm a laminálón és gyűrődés és buborékmentes homogén felület lett. A negatívot 2 példányban egymásra téve (az esetleges átszűrődés miatt mert az irásvetítő fólián egy rétegben a nyomtató festékén átszűrödik a fény) 5 perc levilágítási idővel UV-ledes levilágítómmal levilágítottam. Azért 5 perc mert a 3-4 percet beállítva az előhíváskor a vezető részről is leszedte a fóliát az előhívó folyadék. Előhívás közben ecsettel finoman a Nyák felületén kavargattam az előhívót. Az elóhívó 10 %-os mosószóda amit vegyszermérleggel mértem ki.
A kész nyákot kimarattam és lötstop fóliával láttam el amit ugyanezzel az eljárással és folyadékkal hívtam elő de ott a szélek gyönyörűek. Csatolom a kész Nyák képét.
Csatolmányok: 7888501.jpg (136.7 Kb)


Ha nem tudsz valamit: kérdezz, ha tudsz valamit: oszd meg másokkal, ha reménytelen a helyzet: soha nem add fel.
 
kaqkkDátum: Szerda, 2015-03-04, 7:18 PM | Üzenet # 34
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
A 10 % ugye csak elírás ?A gyári ajánlás  10g/l az az 1% de szerintem a mesterfilm és a levilágítási idő lehet a ludas a dologban (arra gyanakszom hogy túlvilágítottad és nagyon "keményre" sikerült uv-zni a fóliát ezért töredezett fel a széle, de ez csak tipp még nem találkoztam ilyen hibával .Milyen anyaggal mennyi idő alatt marattad ?

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Zoli1974Dátum: Csütörtök, 2015-03-05, 3:30 AM | Üzenet # 35
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 31
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A 10% tényleg elírás 10g/1l -el csináltam. A maratás vas kloriddal történt előmelegítve és a saját gyártmányú lötyögtető géppel kb. 10 percig mert már eléggé "fáradt" a maratófolyadékom.

Ha nem tudsz valamit: kérdezz, ha tudsz valamit: oszd meg másokkal, ha reménytelen a helyzet: soha nem add fel.
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2015-03-05, 5:52 AM | Üzenet # 36
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Akkor az alámarást kizárhatjuk marad a fólia-vagy a levilágítás hibája , ebben az irányban keresgélj ...Ja !Mivel zsírtalanítottad a panelt ?? Akkor figyelj mert most leírom az én "szupertitkos" receptemet . Nem zsírtalanítok nem hókuszpókuszolok semmit ! 5-10 másodpercre bele merítem a maratóba a szűz panelt ezután vízzel leöblítem majd szárazra törlés után laminálom . A marató letisztítja a felületet és a maratás során keletkező mikro egyenetlenségek elősegítik a fólia egyenletes tapadását.  Elő hívás után ha sósavba mártod a panelt akkor rögtön látszik hol maradt előhívatlan felület mert ott nem fényesedik ki a réz ....

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Fórum » Témák » fórumtémák » Nyák készítés (....)
  • Oldal 3 / 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Keresés: