Péntek, 2024-04-19
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » CNC házilag (...)
CNC házilag
kobzoliDátum: Szombat, 2014-01-11, 7:44 PM | Üzenet # 16
Mz/x
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 8
Hírnév: 18
Állapot: Offline
Ez nem üt, csak ha lengetem. smile
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-01-11, 7:47 PM | Üzenet # 17
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Mázlista!

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-01-26, 2:35 PM | Üzenet # 18
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Kipróbáltam az új marómotort ,   és a 2*25v os kapcsitápot . Szépen dolgoznak együtt.
Csatolmányok: 9318925.jpg (105.4 Kb) · 8298021.jpg (163.6 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kobzoliDátum: Vasárnap, 2014-01-26, 3:36 PM | Üzenet # 19
Mz/x
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 8
Hírnév: 18
Állapot: Offline
Az a dolguk nem? biggrin
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-01-26, 4:07 PM | Üzenet # 20
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Igen , de örülök neki hogy ilyen egyszerűen sikerült megoldani a tápellátást . Így nem csak a marómotort hanem a léptetőket is meg tudom táplálni, és nem kell egy 3Kg os trafót beletenni a vezérlődobozba .

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzT3Dátum: Csütörtök, 2014-02-06, 9:47 PM | Üzenet # 21
Csoport: Töröltek





Sziasztok!

Bizony hasznos téma! Szeretnék énis ilyen gépet, de mint ahogy mondtátok is olyan nincs ami mndenre jó! vagy ha van az nagyon sok pénz!  dollar
Én így első körbe két külön projektre bontom a dolgokat, egy habvágóra 2D-2D ( ott elég a kisebb pontosság, menetes szár meghajtásnak teflonba mart anya, olcsóbb sínezés! )
A második pedig egy nagyobb pontosságú  "hagyományos " cnc lesz egy kis érdekességgel egy szeretnék hozzá majd egy 4. tengelyt 

Egy hasonlót, üveg illetve kerek keresztmetszetű dolgok gravírozásához!
Milyen vezérlőt javasoltok? A gyárin kívül...
 
kaqkkDátum: Péntek, 2014-02-07, 5:40 AM | Üzenet # 22
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
A gyárin kívül nem tudunk javasolni mást , én a cncusb vezérlőt vettem meg kódkulccsal 8500Ft ért ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzT3Dátum: Péntek, 2014-02-07, 6:35 PM | Üzenet # 23
Csoport: Töröltek





Ja hogy 8500 Ft!
Akkor nem szóltam.... én még a 40-60 ezres vezérlők világába élek!
Annyiért megéri.. véleményt tudnál róla mondani? hány motort tud kezelni?

Hozzáadva (2014-02-07, 6:28 PM)
---------------------------------------------
Tudom google a barátom! wink már rá is kerestem!
Ha jól látom 3 verziója van!  és elvileg ez MK2 meg ez MK2/4 digitalizálni is képes ha van hozzá szonda?

Hozzáadva (2014-02-07, 6:35 PM)
---------------------------------------------
Hát én akár hogy nézegetem 200 dollárnál olcsóbban nem nagyon találtam szoftverrel együtt!  sad

 
kaqkkDátum: Péntek, 2014-02-07, 6:43 PM | Üzenet # 24
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
http://www.ebay.com/itm....91808e9   Például  egy hirdetés ...   A digitalizálás mit is takar ?? Ez a cucc tud  2d képről is dolgozni és minden fúró maró fájlt tud fogadni,g kódot generál...mi kell még ??Ja és 4 motort kezel...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzT3Dátum: Péntek, 2014-02-07, 7:15 PM | Üzenet # 25
Csoport: Töröltek





Ezt énis megtaláltam csak mivel nem  hasonlított az eredetire gondoltam elég érdekes "klón" lehet, és nem tudtam leforditani  mit is akart írniazzal a mach3-al hogy kell hozzá vagy pont azt hogy mint az eredetinél  helyettesíti a mach 3-as t!

Hozzáadva (2014-02-07, 7:15 PM)
---------------------------------------------
Most lehet hülyeséget fogok kérdezni de ehhez kell még minden motorhoz egy driver ugye? Mert ez ha jól látom  csak tápfeszt és jelet ad ki... Neked is ez van vagy neked az eredeti?

 
kaqkkDátum: Péntek, 2014-02-07, 7:25 PM | Üzenet # 26
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Igen ez csak vezérlő , kell minden motorhoz egy meghajtó és  azt írja a ferdeszemű hogy ez egy alternatíva nem jó a mach 3 hoz , ez kifejezetten a cncusb programhoz való.


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Péntek, 2014-02-07, 7:46 PM | Üzenet # 27
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Egy kis érdekesség , guliver83 barátomtól kaptam ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-02-11, 9:44 PM | Üzenet # 28
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Már készül a marófej az asztalom síkba marásához : rah 10mm es fúróból köszörüli esztergálja a munkatársam , és sikerült szereznem 10*55mm es zártszelvényt (ebből 6db egymás mellé szerelve kiadja az asztalt!) 1 cm el vékonyabb mint a mostani 20mm es pozdorja,és remélem sokkal merevebb stabilabb is lesz ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
KoncsarDátum: Csütörtök, 2014-02-13, 8:55 PM | Üzenet # 29
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 11
Hírnév: 18
Állapot: Offline
Sziasztok! Nekem is építenem kéne valami hasonló kis műszert. Irigykedem elég erősen.

Üdv.
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2014-02-13, 9:02 PM | Üzenet # 30
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Remélem pár napon belül megjön a pwm meghajtó a marómotorhoz és talán ideiglenesen már összerakhatom a gépet . Ha lesz időm a hétvégén elkészítem az új alu asztalt is ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Fórum » Témák » fórumtémák » CNC házilag (...)
Keresés: