Péntek, 2024-03-29
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » CNC házilag (...)
CNC házilag
kaqkkDátum: Szerda, 2014-05-07, 5:12 PM | Üzenet # 31
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Sikerült szereznem sok új alkatrészt a cnc hez ezért teljes koncepció váltást tervezek ...
Csatolmányok: 9796706.jpg (133.6 Kb) · 3260518.jpg (147.3 Kb) · 3955261.jpg (94.2 Kb) · 8750084.jpg (126.5 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kobzoliDátum: Vasárnap, 2014-05-11, 11:28 AM | Üzenet # 32
Mz/x
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 8
Hírnév: 18
Állapot: Offline
Sikerült besárgítanod! biggrin
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-05-11, 11:51 AM | Üzenet # 33
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Pár kép a sínekről hogy még sárgább legyél....
Csatolmányok: 3315212.jpg (158.8 Kb) · 5235857.jpg (150.2 Kb) · 1900212.jpg (155.4 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-05-27, 8:09 PM | Üzenet # 34
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Ma összeraktam 90%ban az új cncusb vezérlőmet ,a cncplanet oldalon megjelent (MK1) terv alapján .Még 8-9 kondi hiányzik a bemenetekről , és pár ellenállás a ledkimenetekről . De ettől függetlenül már működőképes
Csatolmányok: 9081571.jpg (133.3 Kb) · 4669828.jpg (135.5 Kb) · .brd.pdf (54.3 Kb) · CNCusbbeltets.pdf (39.9 Kb) · CNCusbsematic.pdf (24.8 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-05-27, 8:32 PM | Üzenet # 35
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
És még valami ! Ma megjött 4db 19 cm es lineár sín és két motortartó .  A Z   tengely ezekből lesz kialakítva , a régebben szerzett írógép sínek az asztal vezetéséért  fognak felelni.Az X tengelyhez meg nemsoká érkezik 2db 36 cm es sín . A végén csak sikerül egy rendes stabil gépet építenem , az eredeti (Sz..ból  várat koncencepció elhagyásával)
Csatolmányok: 2821105.jpg (140.5 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-05-31, 1:52 PM | Üzenet # 36
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Találtam a kacatok közt egy motort ami tökéletesen passzol  a leégett proxxon fúróm tengelyéhez ! Ebből meg fúró gép lesz , ráépítem a fúróállványra amin most a "maró"motor dolgozik .
Csatolmányok: 5033457.jpg (57.2 Kb) · 3809861.jpg (50.2 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Zoli_bácsiDátum: Vasárnap, 2014-06-01, 8:19 AM | Üzenet # 37
Csoport: Töröltek





Szép napot!

Bízom benne, hogy sok okosságot elsajátíthatunk ebben a témában.

Amiben tudok segíteni:

CNC vezérlés (gyári/épített) és az ehhez kapcsolódó elektronika.
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-06-01, 8:29 AM | Üzenet # 38
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Üdv Az oldalon ! A te géped hogy áll ? Láthatnánk képeket róla?

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Zoli_bácsiDátum: Vasárnap, 2014-06-01, 8:50 AM | Üzenet # 39
Csoport: Töröltek





kaqkk,

Szia Kedves Barátom!

A mechanika készül. Nem rég kértem meg egy másik szakembert, hogy készítsen nekem mechnikát, mert az eredetileg készülő mechanika csak készül...készül...készül, de sose lesz kész. sad

Azóta építettem egy professzionális 4 tengelyes (MSD klón) vezérlőt, valamint hozzá egy MPG-t.

Majd fölteszem a képeket. (Ez az a vezérlő, aminek a fotója a HE oldalon is fent van.)


Nagyon szeretnék már a géppel tapasztalatot gyűjteni, szeretnék már néhány marót eltörni, tanulni, aztán dolgozni. :)
 
Zoli_bácsiDátum: Vasárnap, 2014-06-01, 8:53 AM | Üzenet # 40
Csoport: Töröltek





Az MPG-ről megtaláltam a képeket!
Csatolmányok: 5243594.jpg (185.2 Kb) · 9229885.jpg (146.5 Kb) · 1766793.jpg (112.8 Kb)
 
kaqkkDátum: Szerda, 2014-06-25, 7:42 PM | Üzenet # 41
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Összeállt a gép alapja . Az asztal a két írógép sinen fog mászkálni. Az x tengely (a híd) melegen hengerelt u profil lesz , most van a síkköszörűsnél (teljesen párhuzamosra lesz munkálva a két szemben lévő oldala)Erre kerülnek a 36cm es lineársinek amin az Z tengely fog mozogni . A Z tengely két 19mm linsinen fog közlekedni . Csak a motormeghajtókra kell még várnom mert a megrendelt 3 db helyett tévedésből csak 1 jött meg,de a másik kettő is úton van már  ...Ja ! És terveztem egy 5*7cm es cncusb vezérlőpanelt is lehet hogy ő lesz betéve a vezérlődobozba...
Csatolmányok: 0580501.jpg (67.4 Kb) · 1513142.jpg (132.5 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2014-07-24, 4:41 PM | Üzenet # 42
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Megjöttek a motormeghajtók ,és elkészült a síkköszörült híd is , már csak a hobbielektronika találkozót várom mert ott veszem át az utolsó két lineársint 4 kocsival   . (igazán csak a 4 kocsi ami hiányzik ),de evvel már tényleg minden meglesz és indulhat az összeállítás

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Zoli1974Dátum: Szerda, 2014-07-30, 8:55 PM | Üzenet # 43
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 31
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!
Régóta tervezem egy saját 3 tengelyes cnc megépítését, volt is vezérlő leírásom és már meg akartam rendelni a vezérlő pic-ét előre felprogramozva de az oldal megszűnt közben és én ragaszkodom saját építésű vezérlőhöz ha már az elektronikához konyítok egy kicsit.
Egy szónak is száz a vége 3 tengelyes vezérlő építéséhez leírás, ha lehet a pic-hez hex vagy előreprogramozott pic kéne nekem ha tudtok ilyet.
Lineáris csapágyaim, sínek, tengelymozgató motorjaim vannak ehhez lenne még kérdésem:
az asztalmozgató motornak egyet tegyek vagy kettőt mert végigböngészve a cnc építő oldalakat ki ez ki azt preferálja jobban.
A másik kérdés: az asztalt mozgassam vagy a marómotor hidat ? Azért kérdem mert sokoldalú gépet szeretnék ahol a rezgésből adódó pontatlanság nem elhanyagolható.


Ha nem tudsz valamit: kérdezz, ha tudsz valamit: oszd meg másokkal, ha reménytelen a helyzet: soha nem add fel.
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2014-07-31, 4:19 AM | Üzenet # 44
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Van saját nyáktervem két féle (dip-és smd) a cnc usb programhoz ,és a belevaló   pic programozása is megoldható ..mindkét nyákról van fent kép itt az oldalon.

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Zoli1974Dátum: Kedd, 2014-08-05, 7:41 PM | Üzenet # 45
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 31
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!
Kaqkk! Ha elküldenéd mailben a nyáktervet DIP-re és a beültetési rajzot megköszönném.
Valószínűnek tartom, hogy a Pic hex nem publikus, ebben az esetben küldenék egy pic-et és az égetést el kéne végezni ha lehetséges. Ha publikus a hex akkor jöhet az is.
Előre is köszönöm.
Üdv, Zoli


Ha nem tudsz valamit: kérdezz, ha tudsz valamit: oszd meg másokkal, ha reménytelen a helyzet: soha nem add fel.
 
Fórum » Témák » fórumtémák » CNC házilag (...)
Keresés: