Szerda, 2024-05-01
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » NYÁK levilágító készülék (Készülék elkészítése, tapasztalatok)
NYÁK levilágító készülék
Zoli1974Dátum: Vasárnap, 2014-01-12, 2:11 PM | Üzenet # 1
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 31
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A napokban elkészítettem egy NYÁK levilágító egységet, Thowra-féle Pic 16F28A pices időzítővel amihez a stabil PIC programot kaqkk szállította.
A ház egy LG FB62DD nyomtatóportos scanner.
Mivel a ház elég magas a 96 DB UV LED a teljes ablakfelületen levilágít és Positiv 20 esetében a levilágítási idő 4 perc lett.
Csatolom a képeket, a Sprint Layout nyákterveket.
Ha kérdésetek van szívesen megosztom a tapasztalataimat.
Csatolmányok: LEDrajz.lay (70.4 Kb) · Timer.lay (67.9 Kb)


Ha nem tudsz valamit: kérdezz, ha tudsz valamit: oszd meg másokkal, ha reménytelen a helyzet: soha nem add fel.
 
Zoli1974Dátum: Vasárnap, 2014-01-12, 3:41 PM | Üzenet # 2
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 31
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Hosszas próbálkozás (nem tudok spray-al fújni, és a levilágított nyákot is elejtettem, valamint az előhívót is túl erősre csináltam) smile után kész a nyák.

És még a dobozolásról képek:

Hozzáadva (2014-01-12, 3:41 PM)
---------------------------------------------
A fotózásról még annyit, hogy oldalanként minimum 1cm-el nagyobb nyák kell mert a fotolakk a széleinél visszafolyik, illetve szöszölésmentes alkoholos vagy higítós ruhával töröljük át a panelt főleg csiszolás után mert a porszemcséknél zsíros helyen szétugrik a lakk.

Csatolmányok: 0627676.jpg (111.1 Kb) · 5382673.jpg (58.3 Kb) · 7576115.jpg (104.1 Kb) · 2255633.jpg (93.6 Kb)


Ha nem tudsz valamit: kérdezz, ha tudsz valamit: oszd meg másokkal, ha reménytelen a helyzet: soha nem add fel.

Az üzenetet módosította: Zoli1974 - Vasárnap, 2014-01-12, 3:38 PM
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-01-12, 4:19 PM | Üzenet # 3
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Gratula, szép igényes kivitel , sok örömed legyen benne ! A hex  jó lett?

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Zoli1974Dátum: Vasárnap, 2014-01-12, 4:24 PM | Üzenet # 4
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 31
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Az igazat megvallva nem, de megnézem. A sok lakkozástól megfájdult a fejem, ma már nem szedem szét a gépet.:)

Ha nem tudsz valamit: kérdezz, ha tudsz valamit: oszd meg másokkal, ha reménytelen a helyzet: soha nem add fel.
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-01-12, 4:30 PM | Üzenet # 5
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Rátaláltam a régi időzítő tervekre és kicsit tuningoltam a programon . 15 perc 59 másodpercet tud , elmenti a beállított értéket és 5 másodpercig jelez a piezó kimeneten (ide passzív piezó kell az oszcillátoros nem jó )


Csatolmányok: idzt_sematic.pd.pdf (15.4 Kb) · idzt_panelterv..pdf (14.5 Kb) · parsicos.pic (23.1 Kb) · parsicos.hex (7.3 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
KoncsarDátum: Hétfő, 2014-01-13, 11:30 PM | Üzenet # 6
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 11
Hírnév: 18
Állapot: Offline
$IMAGE2$Gratula! Egy kicsit bonyolultnak tűnik az időzítő, de az enyim sem sokkal egyszerübb. Arduinóval oldottam meg, illetve a benne lévő Atmega328P-PA IC vel.
Már megint nem sikerült a képek csattolása. Hihetetlen béna vagyok.
Csatolmányok: 0581633.png (358.0 Kb) · 1877070.png (58.8 Kb)


Az üzenetet módosította: Koncsar - Hétfő, 2014-01-13, 11:37 PM
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-01-18, 11:55 PM | Üzenet # 7
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Zoli1974,  Csináltam ma egy új programot , kipróbálod?
Csatolmányok: UV_Light_timer.hex (6.6 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
KoncsarDátum: Hétfő, 2014-01-27, 2:22 AM | Üzenet # 8
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 11
Hírnév: 18
Állapot: Offline
Zoli1974, De biztos fog menni a Pozitív 20 fújása is. Addíg míg a sűtőbe be nem teszed fejjel lefelé tartva kevés por szál bele. Utána a 70-80 fokos sűtőbe beteszed, ha már elő van melegítve és 15 perc után, kiveszed. Azt fogod látni, hogy szép egyenletes a lakk réteg. Nem kell elsőre törödni semmi mással. Félre teszed, úgy is picit hűlnie kell, egy sötétebb helyre. A levilágítást azt meg ugye be kell lőni, mert erre szerintem nincs jó tanács. Megközelítő értéket lehet adni. Utána pedig nem kell sokat cicózni. 60x60mm es NYÁKlapnak az előhívásához én a Lorin zsíroldót használtam. Ez kb. olyan jó lehet, mint a well done. Kis tálka, amibe a NYÁK még elfér. Ebbe a tálkába 4 fujás a zsíroldóból, hozzá kicsi langyos viz. Lötyögtetés, szépen el kell, hogy kezdődjön a vezetősávok kirajzolodása. Amikor úgy látod, hogy a vezetősávok a legsötétebbek, akkor kézzel kikapod a NYÁKot és folyóviz alatt leöblíted. Finoman szárazra törlöd, vagy ha van kedved, hajszárítóval megszárítod. Sütő mivel már meleg, az előhíváskor már feltekerhetted 130 fokra. A megszárított NYÁKot, NYÁKra ráégeted a lakkot. 15 perc kb. Mehet a maratóba.  Megtörtént a maratás.  A végén töményebb zsíroldoval lemosod a NYÁKot és már kész is. Csupán ennyi. Jó munkát!
Arra kiváncsi lennék, hogy Kaqkk kolléga a leírásomra milyen tanácsot mond még. Én is Tőle tanultam meg.


Az üzenetet módosította: Koncsar - Hétfő, 2014-01-27, 2:29 AM
 
kaqkkDátum: Hétfő, 2014-01-27, 6:42 PM | Üzenet # 9
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Ehhez a profi leíráshoz egy kukkot sem tudok hozzátenni , legfeljebb elvennék belőle  smile az a 15 perc "beégetés" nem szükséges ha elég száraz volt a lakk levilágításnál (ha elő lehet hívni akkor elég száraz ..)

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
KoncsarDátum: Kedd, 2014-01-28, 9:59 PM | Üzenet # 10
Hadnagy
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 11
Hírnév: 18
Állapot: Offline
smile Szia! Rendben.
 
Zoli1974Dátum: Péntek, 2014-01-31, 6:40 PM | Üzenet # 11
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 31
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Idézet
Zoli1974,  Csináltam ma egy új programot , kipróbálod?
Sziasztok!
Beindult a munka így redukálódott a szabadidőm emiatt nem nagyon volt időm ránézni a dolgokra és csak most reagálok ezért elnézést kérek. Elmentem a programot és remélem a mostani hétvégén ki is tudom  próbálni.


Ha nem tudsz valamit: kérdezz, ha tudsz valamit: oszd meg másokkal, ha reménytelen a helyzet: soha nem add fel.
 
kaqkkDátum: Péntek, 2014-01-31, 7:39 PM | Üzenet # 12
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Ok semmi baj ,majd várjuk a beszámolót a fejleményekről (valószínűleg megtaláltam a régi jól működő időzítő progimat , ha ez az új nem jó akkor azt is felteszem )

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Zoli1974Dátum: Péntek, 2014-01-31, 7:40 PM | Üzenet # 13
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 31
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Egyébként a program miben változott az előzőekhez képest tudásban, kezelésben?

Ha nem tudsz valamit: kérdezz, ha tudsz valamit: oszd meg másokkal, ha reménytelen a helyzet: soha nem add fel.
 
kaqkkDátum: Péntek, 2014-01-31, 7:49 PM | Üzenet # 14
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
A kezdőképernyő változott  és  az alsó sorban a beállított időt mutatja , a felsőben visszafelé számolja az időt , és a végén természetesen megjegyzi a beállítást , tehát a következő bekapcsolásnál már nem kell állítgatni csak indítani (a csipogókimenet 5s ig aktív az időzítés lejárta után )

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Szerda, 2014-02-26, 9:30 PM | Üzenet # 15
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Egy kép az én "szörnyetegemről"Közepén a vákuumos leszorítókerettel .
Csatolmányok: 2899178.jpg (103.5 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Fórum » Témák » fórumtémák » NYÁK levilágító készülék (Készülék elkészítése, tapasztalatok)
  • Oldal 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Keresés: