Hétfő, 2024-04-29
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » Tekercselőgép épitése házilag (Otthoni eszközökkel épisünk egyszerű vagy bonyolultabb gépet)
Tekercselőgép épitése házilag
DoncsoDátum: Hétfő, 2014-11-17, 7:22 PM | Üzenet # 1
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok.
Azért nyitottam ezt a témát, mert épp egy házi tekercselő gépet épitek, és esetleg megosztanám veletek a tapasztalatokat, hátha másoknak is ötletet adok ezzel, esetleg tudjátok hasznositani a későbbiekben.
Amit jelenleg épitek az szoftveresen nagyon komoly lesz, hardveresen kicsit eke. Ez azt jelenti, hogy nem használok ipari dolgokat benne, csak szinte otthon megtalálható alkatrészeket, esetleg néhány bolti alkatészt. A váz egyszerü rétegelt lemez lesz, a főmotor egy tur2-es varrógép motor egy ablaktörlő motor csigakerekes áttételével.
A huzal előtoló kocsi két nyomtatóból bontott tengelyen csúszik és egy M6-os menettel léptető motor mozgatja. A léptető meghajtásáért egy L298as H-hid felel, ez ebayról 600Ft-volt, ennek a vezérlését egy pic fogja végezni. Az egész gép össz költsége szerintem nem haladja meg a 10.000Ft-ot mégis egy automata szálvezetéses tekercselpgép lesz a vége beállitható huzalmérettel. Vannak videóim a kezdetekről, és a jelen állapotról. Az első próbálkozások több sebből véreztek, a legelsőt el is bontottam. A legutóbbi verzió itt látható, de ezek még pic nélküli tesztek, egyáltalán nem pontos, csak a müködése érdekelt : http://videa.hu/videok....EpjNKaq
A nevem alatt találtok régebbi próbálkozásokat is ha valakit érdekel esetleg. Kérdésekre szivesen válaszolok.


Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.
 
kaqkkDátum: Hétfő, 2014-11-17, 8:33 PM | Üzenet # 2
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline

Idézet
Ha minden jó és mégsem működik.....akkor valami nem jó.
De a végén  reméljük még működni is fog ! A   videón látszik hogy a hardvert kicsit szoftveresen megtámogatva egészen használható gép lehet ebből !


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
DoncsoDátum: Kedd, 2014-11-18, 7:06 AM | Üzenet # 3
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szerintem jó lesz, én úgy érzem. Persze van még munka, dobozolás, valami festés is kellene rá smile

Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.
 
DoncsoDátum: Kedd, 2014-11-18, 1:39 PM | Üzenet # 4
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Készitettem a tekercselő gép vezérléséről egy rajzot. 18F4520-as pic-el lesz hajtva, 2x20-as LCD felel majd a kijelzésért, a pic teljes A portja kivezetve a későbbi fejlesztés lehetőség miatt. Ez kaqkk ötlete volt. Az előtolást végző stepper a C4-5-6-7 lábakon, az optovilla ami figyeli a főtengelyt a D4-es lábon van elhelyezve. Terveztem egy nyákot is hozzá, nézzétek el, elég kezdetleges, az első eagle próbálkozásom, de lassan tanulgatom.
Csatolmányok: tekercsel_1.0.brd (96.7 Kb) · tekercsel_1.0.sch (447.1 Kb)


Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.

Az üzenetet módosította: Doncso - Kedd, 2014-11-18, 1:42 PM
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-11-18, 4:58 PM | Üzenet # 5
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Egy picit belekontárkodtam (de látom a sprint hez vagy szokva) Nekem ez a szinösszeállítás nem jön be de a nyák egészen jó ! Nézd meg a változásokat . Megnyitás után klikkelj a ratsnest ikonra (baloldalt alul olyan mint a dobókocka 5 -ös száma)  Csak a nyáktervbe nyúltam bele a "sematik" nem változott
Csatolmányok: tekercsel_1.1.brd (89.4 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-11-18, 7:51 PM | Üzenet # 6
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Hétvégén szétbontottam 2 nyomtatót és ilyen tengelyeket találtam bennük rögtön a tekercselő jutott eszembe 
Csatolmányok: 6120983.jpg (138.2 Kb) · 4283816.jpg (139.1 Kb) · 6580384.jpg (140.7 Kb) · 8875869.jpg (144.5 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
DoncsoDátum: Kedd, 2014-11-18, 8:02 PM | Üzenet # 7
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A következő tekercselőhöz el tudom képzelni. Végülis nem kell 2 tengely és egy menetes szár. Ha jó a persely, kellően széles, akkor megtámaszkodik az oldalerőnek, igy nem feszül meg ha egy anyával elkezdjük oldalra cibálni. Egészen más irányba mennék el ha mégegyszer nekiállnék. A huzal adagolás messzebbről történne, a szálvezető csak irányt mutatna a huzalnak.

Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-11-18, 8:19 PM | Üzenet # 8
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Doncso,  Ezek biztosan nem billegnének , ékszíj rángatta "őket" az sem merevebb mint a menetes orsó ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
DoncsoDátum: Kedd, 2014-11-18, 8:24 PM | Üzenet # 9
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Meglátjuk, mi lesz ebből. Lehet úgy beválik, hogy nem akarok majd másikat. Ma mondjuk próbálgattam, ez a 6-os tengely nagyon jól sikerült, most nincs 3mm-es oldal kottyanása a vezetőnek, mert most csapággyal megfogtam a menetes szár másik végét. Jó lett. a stepper is erős.

Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.
 
kaqkkDátum: Hétfő, 2014-12-01, 7:12 PM | Üzenet # 10
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
cool Doncso,    Lassan de biztosan alakulgat a szoftveres támogatás

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
DoncsoDátum: Csütörtök, 2014-12-04, 6:36 PM | Üzenet # 11
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Remélem mikulásra tudok tekerni egyet.

Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2014-12-04, 6:48 PM | Üzenet # 12
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Nézegettem a képeket    , nagyon tetszik a görgős szálvezető ötleted  applause

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
DoncsoDátum: Péntek, 2014-12-05, 6:40 AM | Üzenet # 13
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszi. Nehéz volt itthoni körülmények között megoldani, hogy ne feszüljön, egy oszlopos fúró azért nem ártana, ha mégegyszer csinálnám másképpen állnék neki. A motor egy stepper lenne, a huzalvezető pedig vagy egy lineáris sin kocsival, vagy egy jó kis golyós fiók sin. Lehet kapni belőle egész jókat amik nem kottyannak nagyon. Amit bontottam fénymásolóból nagyon jó kotty mentes. Esetleg vastagabb tengelyt használnék szélesebb csúszófelülettel, hogy ne tudjon bebicskázni. De mindenképp csak egy tengelyen futtatnám, nem kettőn, az egy tengely biztos, hogy párhuzamos saját magára. :D

Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.

Az üzenetet módosította: Doncso - Péntek, 2014-12-05, 9:51 AM
 
karogyorgyDátum: Kedd, 2015-03-10, 7:34 AM | Üzenet # 14
Alsegéd honvéd helyettes
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 17
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok.

Szeretnék csinálni egy toroid tekercselő gépet, van itt olyan aki épített már hasonlót?


Az üzenetet módosította: karogyorgy - Kedd, 2015-03-10, 7:34 AM
 
kaqkkDátum: Kedd, 2015-03-10, 3:45 PM | Üzenet # 15
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Sajnos nincs köztünk senki aki ilyet épített volna , de kezdd el majd megpóbálunk segíteni ha megakadsz

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Fórum » Témák » fórumtémák » Tekercselőgép épitése házilag (Otthoni eszközökkel épisünk egyszerű vagy bonyolultabb gépet)
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: