Hétfő, 2024-04-29
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Flowcode
SzT3Dátum: Csütörtök, 2014-02-06, 6:24 PM | Üzenet # 1
Csoport: Töröltek





Tudom jó néhány fórum foglalkozik már ezzel a témával!
De arra gondoltam mégis van létjogosultsága egy ilyennek!
A topicba kitárgyalhatjuk a különböző Flow os problémáinkat ötleteinket kezdő , teljesen kezdő és haladó
szinten is.
Továbbá a topicba / és cikként is / szeretné(n)k   időről időre kommentekkel bőven ellátott példaprogramokat
publikálni.
Vágjunk bele!  rah
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-08-30, 5:47 PM | Üzenet # 16
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Egyébként milyen járműre tervezted ezt a cuccost ? És még egy tanács , ha valami gond van vagy véletlenül törlöd az fcf fájlt , a001 fájl fcf-re átnevezve  visszadja az utoljára mentett folyamatábrát....

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Szombat, 2014-08-30, 5:51 PM | Üzenet # 17
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
LADA!

Ha érdekel, elküldöm a rajzot SprintLayout-ban van.
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-08-30, 6:03 PM | Üzenet # 18
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
És hogyan , vagy hová fogod feltenni ? Tudod hogy az ilyen "figyelem elterelő" effektekre harapnak a rend őrei ?

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Szombat, 2014-08-30, 6:06 PM | Üzenet # 19
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Műszerfalra, ledeket villogtat.
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-08-30, 6:10 PM | Üzenet # 20
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline

Értem ! Abba nem szól bele a zsandár viszont a fényerő beállíthatóságát meg kéne oldanod mert este nagyon zavaró lesz teljes fényerőnél.....


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Szombat, 2014-08-30, 6:15 PM | Üzenet # 21
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Még csak tervezési fázisban van, talán holnap teszem fel, próba nyákra.
Más kétségem is van, mégpedig az irányjelző szaggatási sebessége elegendő lesz-e, a folyamatos futás érdekében, vagy pufferolnom kell a bemenetet?
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-08-30, 6:22 PM | Üzenet # 22
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Nem fontos , elég ha az egész folyamatábrát beteszed egy ciklusba , akkor egy indítójel (index villanás) elindítja a ciklust és mire lefut jön a következő indítás, de ha a villanások idejét úgy időzíted hogy az utolsó éppen lefusson mire jön a következő index akkor semmi mást nem kell csinálnod a programban

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Szombat, 2014-08-30, 6:35 PM | Üzenet # 23
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Azt meg hogyan kell?
Mint az első jelentkezésemben írtam közöm sincs a programozáshoz így " ha nem akar fordítani meg kell keresni a hibát ...." nem tudok az ilyennel mit kezdeni!

Azért kezdtem el foglalkozni PIC-el és a Fowcode-val mert nem igényel túlzott programozási tudást.
Nem beszélve, az alkatrész igényről. Akkor tetszett meg a dolog amikor egy digitális órát készítettem. Akármilyen rajzot is találtam, mind egy alkatrész temető volt a PIC-hez képest!
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-08-30, 6:48 PM | Üzenet # 24
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Én valahogy így csinálnám, itt ha a program elindult addig míg végig nem számolt nem áll meg, tehát elég egy pillanatnyi indítójel hogy végig fusson a ledsor
Csatolmányok: iranyciklus.fcf (16.5 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Szombat, 2014-08-30, 6:55 PM | Üzenet # 25
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Na ez már nekem magas!
De azért köszönöm a segítőkészségedet.


Az üzenetet módosította: alanyal - Szombat, 2014-08-30, 7:10 PM
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-08-30, 7:12 PM | Üzenet # 26
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
És itt van a vészvillogós változat A ciklusban minden lépésnél számol  a kimenetek értékét binárisan (kettes számrendszerben)  lépteti  a ciklusból pedig csak akkor lép ki ha az érték eléri a ciklus elejére beírt értéket A hibakeresésben meg segítünk itt de később ha ráérzel akkor már egyedül is menni fog....
Csatolmányok: 1659005.fcf (16.5 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Szombat, 2014-08-30, 7:20 PM | Üzenet # 27
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Egyébként vállalsz program írást?
NEM INGYEN!
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-08-30, 7:21 PM | Üzenet # 28
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Megoldható a dolog , csak megegyezés kérdése

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Szombat, 2014-08-30, 8:03 PM | Üzenet # 29
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Átterveztem és megépítettem ezt az órát:
http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/digitalis_ora_homerovel.html


Csak két dologba ütköztem bele:
A dátum kijelzése nem a megszokott formában van hónap/nap helyette  nap/hónap.
A decimális pont nekem a program szerint rossz helyen van, második kijelző helyett, nekem a harmadik kijelzőre kellene.
Egyébként frankón működik!
Megpróbáltam megoldani magam, de elvesztem benne!
Próbáltam segítséget kérni, de azt mondták egyszerűbb egy újat írni. De itt megszakadt a kapcsolat, pedig még a pénzösszeg szóba sem került!
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-08-30, 10:18 PM | Üzenet # 30
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
A baj az hogy tényleg egyszerűbb újat írni , mint egy kész  hex-et visszafejteni és módosítani . Nézted az órás témát? Egyébként én úgy vagyok vele ha írok programot akkor tervezek hozzá hardvert is , nem szeretek más áramkörébe "belepiszkítani"

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Keresés: