Hétfő, 2024-04-29
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Flowcode
SzT3Dátum: Csütörtök, 2014-02-06, 6:24 PM | Üzenet # 1
Csoport: Töröltek





Tudom jó néhány fórum foglalkozik már ezzel a témával!
De arra gondoltam mégis van létjogosultsága egy ilyennek!
A topicba kitárgyalhatjuk a különböző Flow os problémáinkat ötleteinket kezdő , teljesen kezdő és haladó
szinten is.
Továbbá a topicba / és cikként is / szeretné(n)k   időről időre kommentekkel bőven ellátott példaprogramokat
publikálni.
Vágjunk bele!  rah
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2014-02-06, 6:54 PM | Üzenet # 2
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Az ötlet jó ! Ha tudok segítek a kérdések  megválaszolásában, hello üdv az oldalon

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-02-08, 8:40 PM | Üzenet # 3
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Ékezetes betűk használata LCD kijelzőn !  Az LCD_char programban megtervezve a karaktrert az ott generált számsort beírod a kijelző ramjába , bármikor visszaolvasható egy ascii kóddal (8 karaktert tud fogadni egyszerre a kijelző) A ramban tárolt karakterek a szimulációban nem jelennek meg , de  a valóságban láthatóak  a kijelzőn .
Csatolmányok: 1159702.lcd (0.1 Kb) · 1991325.lcd (0.1 Kb) · 8943663.lcd (0.1 Kb) · ekezetes_2.fcf (12.0 Kb) · LCD_char.rar (197.9 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-02-08, 9:02 PM | Üzenet # 4
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Evvel a programocskával (természetesen a saját picedhez konfigurálva) végig lapozhatod az LCD kijelződ karakterkészletét ,a felső sorban azt írja ki a kijelző hogy milyen ascii kódnál tart ,az alsóban pedig az elérhető karaktert mutatja
Csatolmányok: ascii_kereso.fcf (16.0 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzT3Dátum: Vasárnap, 2014-02-09, 12:21 PM | Üzenet # 5
Csoport: Töröltek





Ez nagyon jó! Hasznos kis "lépegetés" !!
Az említett karakter szerkesztőt nem ismerem. Tudsz róla pár sort írni?
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-02-09, 9:50 PM | Üzenet # 6
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Töltsd le a hozzászólásom utolsó csatolmányát. Kibontod és már használhatod is (nem kell telepíteni..) A többi csatolmány pedig pár elkészült karakter ..

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-02-11, 9:41 PM | Üzenet # 7
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
SzT3, Most agyalok egy "öntanuló " kapunyitó vezérlőn :  egy régi teló lesz a távirányító : megcsörgetem és nyitja a kaput . DE ! Amikor nyitni kezd 3sec várakozás után  megméri a motor áramát (sikerült szereznem egy áramváltót) és el menti az eepromba az értéket , ha a mért érték megnő  megállítja a nyitást- (végállásba ért) ezután várakozik 2 percet majd elkezdi a zárást ha nincs akadály és eltelik egy bizonyos idő akkor bezárt és megáll a a program , ha nem telt el az idő de megnő az áram (akadály) akkor visszanyit a kapu és egy perc múlva újra próbálkozik a zárással...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzT3Dátum: Hétfő, 2014-03-31, 4:49 PM | Üzenet # 8
Csoport: Töröltek





Nagyon jó ötlet.. én nekem pont a napokba kellett sos be életre keltenem a kapunkat mert a gyári vezérlése meghalt. Kényszer megoldásként egy egyszerű oda vissza nyilló, két végállást kezelő progit irtam egy 16f627-esbe de ez tetszik mert így már "távolabbról" is nyitni lehetne a kaput! smile

Hozzáadva (2014-03-31, 4:49 PM)
---------------------------------------------
Plussz a végállás kezeléseket igy másképpen lehet megoldani,, ami egyben egy akadály érzékelés is... mert az most sajnos nekem nincs benne! 

Hol tartasz vele?

Én egy kicsit jobban bele ástam magam mostanában ( egy hete van időm megint foglalkozni vele) az lcd és pic témával... kaqkk nagyon sokat segített az LCD-vel kapcsolatban és lehet hoyg nektek nem nagy szám de én már ki tudok íratni szövegeket értékeket így vizuálisan is látom a "PIC működését"

Viszont amiben segítséget kérnék, az a különböző megszakítások... ( a pontos időzítésekhez muszáj megérteni és inkább itt kérdem mint privátba mert biztos van még rajtam kívül olyan aki nem tudja)

Mi a különbség a TMR0 TMR1 és TMR2 között?? Illetve ha jól látom akkor a beállításai között vannak különbségek?

TMR0
            Clock Source Select
            Source Edge Select
            Prescaler Rate

TMR1
            Clock Source Select
            Prescaler Rate

TMR2
             Prescaler Rate
             Postscaler Rate
             Rollover Value

Ezek mit jelentenek? Mert azt gondolom hogy a megszakítás által behívott makró gyakoriságát illetve az órajel milyenségét lehet változtatni, de nem merek hülyeséget csinálni!

Viszont mivel az LCD-t már kezdem megismerni ezért a következő lépés egy ora progi lenne amihez ezt Tudnom kell... sad

Előre is köszönöm!

 
SzT3Dátum: Szerda, 2014-04-02, 6:57 PM | Üzenet # 9
Csoport: Töröltek





Sziasztok!

Egy egyszerű kis óra progi! Hátha valakinek kell példa képpen!
Hatalmas hála Kaqkk nak a magyarázatért és a rávezetésért!
Az egésznek az a lényege, és minden számolós időzítős programnak hogy:

Van egy stabil qvarc frekid ez lehet belső órajel ( de jobb a ) külső orajelet használod!
Na most megszakítással behívsz egy makrót, mivel ismered az órajeledet ezért az a lényeg hogy a behívásnak egész frekvenciája legyen.
A mellékelt progin 4 MHz-s az órajel és és 250 Hz a behívás frekije... mit is jelent ez? azt hogy a PIC egy másodperc alatt pontosan 250 szer hívja be a makrót ( timer)
Igen de hogyan lesz nekünk ebből pontos óránk? Hát teszünk bele egy számítást  hogy 250 behívásonként  adjon hozzá egyet a  másodpercet jelölő változóhoz... 
és máris megvan a pontos  "óránk" innentől már csak a képzelet szab határt...
Az LCD makróba az elágak csak azért vannak beiktatva hogy  ne változzanak a helyi értékek  amikor egy számjegyes az idő!
Bocsi ha nagyon szájbarágós. . .
Csatolmányok: timer1.fcf (19.3 Kb)
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2014-04-03, 6:21 PM | Üzenet # 10
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline

Idézet
innentől már csak a képzelet szab határt... 
Remélem ez a kis rávezetés nagy lendületet ad majd a flow használatában   applause A következő reméljük egy beállítható , netán menürendszeres  program lesz .....


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-04-05, 2:50 PM | Üzenet # 11
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Én valahogy így csinálnám .Az első programban időnként(random) megjelent egy 0 a sec kijelzés után ezt a"bugot " kiküszöbölhetjük egy percenként beiktatott kijelzőtörléssel (a legalsó elágazás a kijelzőmakróban ) a két program csak ennyiben különbözik egymástól.
Csatolmányok: timer1beal.fcf (28.7 Kb) · timer1bealxx.fcf (29.2 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Csütörtök, 2014-08-28, 2:23 AM | Üzenet # 12
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!
Készítettem egy folyamatábrát, és megpróbáltam hex-be konvertálni. De a következő üzenete kaptam:
Ha a folyamatábra tartalmaz C kódot, kérem vizsgálja át alaposan. Ha a folyamatábra nem tartalmaz C kódot, vagy nem talált benne hibát, kérjen technikai támogatást.
A C kódot nem ismerem így az nem lehet benne!
Csatolom a fil-t, hátha tud valaki segíteni.
Mivel programozni nem tudok, ezért próbálkozom ezzel a programmal.
Ez lenne az első programom.

Üdv. Béla

Előre is köszönöm, a segítséget!
Csatolmányok: iranyjelzo_ossz.001 (30.6 Kb) · iranyjelzo_ossz.c (30.1 Kb)
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2014-08-28, 4:13 PM | Üzenet # 13
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
alanyal,  Üdv az oldalon ! Ha a programmal van gondod akkor a fcf fájlt tedd fel (a többivel nem tudunk semmit sem kezdeni) , de ahogy belenéztem a c fájlba ,van egy "tippem" A flow mint a legtöbb program nem szereti az ékezetes betűket és az alulvonás felülvonás kötőjel ,  ha nem bonyolítod az elnevezést  akkor valószínűleg nem lesz gondod a fordítással, nézd csak !
Csatolmányok: iranyjelzo.fcf (30.6 Kb) · iranyjelzo.hex (3.3 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-08-30, 5:25 PM | Üzenet # 14
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Viszont az látszik hogy ez az első programod (én is ledvillogtatással és időzítéssel kezdtem) később majd nagyobb pontosabb időzítéseket kérő programoknál át kell majd térned a megszakítás használatára . Pár válasszal ezelőtt tett fel példát és leírást szt3 töltsd le és nézd át sokat tanulhatsz belőle, és ha jól megtanulod "forgatni " a flowcode-t akkor nem kell megtanulnod programozni  :)

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Szombat, 2014-08-30, 5:30 PM | Üzenet # 15
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Kaqkk!

Köszönöm a segítő tippjeidet, szem előtt tartom ezek után.
De közben sikerült megoldanom a problémát, a készülő programot kitettem C gyökérbe!
Minden rendben lefutott.
Amikor belenéztem a c file-be azt hiszem a 68.sor ezt láttam, ez nem tetszett talán a proramnak:
#include "E:\Béla\Flowcode\FCD\internals.c"

Üdv: Alanyal
 
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Keresés: