Hétfő, 2024-04-29
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Flowcode
SzT3Dátum: Csütörtök, 2014-02-06, 6:24 PM | Üzenet # 1
Csoport: Töröltek





Tudom jó néhány fórum foglalkozik már ezzel a témával!
De arra gondoltam mégis van létjogosultsága egy ilyennek!
A topicba kitárgyalhatjuk a különböző Flow os problémáinkat ötleteinket kezdő , teljesen kezdő és haladó
szinten is.
Továbbá a topicba / és cikként is / szeretné(n)k   időről időre kommentekkel bőven ellátott példaprogramokat
publikálni.
Vágjunk bele!  rah
 
electricalDátum: Csütörtök, 2018-02-15, 7:10 PM | Üzenet # 286
Alsegéd honvéd helyettes
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 18
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Kaqkk!

Köszönöm a választ!
Tanulgatom és ha nem boldogulok jelentkezek!

Minden jót kívánok!
 
pisti865Dátum: Szombat, 2018-02-17, 6:15 AM | Üzenet # 287
Alsegéd honvéd helyettes
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 1
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Kaqkk! Próbálgatam a 275-ös hozászólásodban feltett kapunyitó programodat , és a második  ( kaputbbirany ) amiben anyi hibát fedeztem fel hogy az infra ha megállítja záráskor a kaput , az idzítő ugyanugy számol , és ha elég sokáig áll akkor letelik a beeállított idő , és nem zár tovább a kapu , én megpróbáltam javítani ezen , ha lessz időd nézz már majd rá , hogy jó e így.
Csatolmányok: sajatkapu.fcf (29.0 Kb)
 
kaqkkDátum: Szombat, 2018-02-17, 6:37 AM | Üzenet # 288
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
pisti865, A javítás sikerült ,az y változó éppen azért került a programba hogy leállítsa a timert . ( az én programomban kimaradt abból az ágból a számítás (y= 1 - y=0) Figyelmetlen voltam (de már az én progim is jó) A ciklus azért került bele mert így ha az infra elől eltűnik az akadály még 10 másodpercet vár a kapu és csak azután indul (talán biztonságosabb)
Csatolmányok: kaputbbirany-2.fcf (28.2 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
electricalDátum: Péntek, 2018-03-09, 8:32 PM | Üzenet # 289
Alsegéd honvéd helyettes
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 18
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Kaqkk! Elnézést kérek, hogy ismét zavarlak!
Sajnos nem boldogulok az timer számításával. Felraktam a gépemre a MPLAB-ot és előszedtem a régi assemby leírásokat, de az az MPLAB ami most fut a gépen teljesen más mint amit régen megtanultam kezelni. 
Úgy gondoltam, hogy elindulok a kályhától, ezért leegyszerűsítettem a ledes programot,
az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom kiszámolni a timert, hogy x-ideig villogjon.
Kérlek, hogy egy mintát csinálj, amit át tudok majd tanulmányozni.
Pár dolgot majd írok e-mail-ben is.
Segítségedet előre is nagyon köszönöm!
Csatolmányok: blink01.fcf (6.5 Kb)
 
kaqkkDátum: Szombat, 2018-03-10, 5:29 AM | Üzenet # 290
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
electrical, Szia ! Amit feltettél az nem megszakítás hanem időzítés (rendes programokban nagyon ritkán , vagy inkább nem használjuk) A megszakítás nagy előnye ehhez képest hogy nem állítja meg a programot amíg dolgozik , egy kommentelt progit csináltam neked (nézd át mindhárom makrót!)Az előzőleg feltett programban a sec változó értékét kell átírnod az elágazásokban a második és harmadik elágazás a saját értékével nagyobb az első nél , tehát ha 20 sec a forgási idő és 40 s a szünet akkor 60 nál lép tovább a program és csak ha az összes időzítést elvégezte akkor nullázódik ...
Csatolmányok: blink02.fcf (17.0 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Szombat, 2018-03-10, 11:41 AM | Üzenet # 291
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
electrical,  És itt egy másik változat itt talán egyszerűbb átírni a kimenetek idejét mint a motor vezérlő programnál A megszakítás az int makróban dolgozik (amikor az indul változó értéke 1) Ha a megszakítások értéke (int) eléri a 100 at akkor az int változó nulla lesz (ujra indul a számolás) és a sec változó (másodperc) értéke eggyel nő ilyen egyszerű a megszakítás . Az hogy a megszakítás frekvenciája egész érték legyen az alap frekvencia és az osztás beállításával érhető el . tmr0-tmr1 ben a 32768000 Hz-s frekvenciát érdemes választani (az ad egész számot a frekvencia osztás után)
Csatolmányok: blink03.fcf (22.8 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
electricalDátum: Vasárnap, 2018-03-11, 9:17 PM | Üzenet # 292
Alsegéd honvéd helyettes
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 18
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Kaqkk!
Köszönöm az programokat és az infókat!
Úgy érzem, hogy ezt már megtudom érteni, mert olyan jól felkommentezted!
A többit majd e-mail-ben.
Minden jót kívánok!
 
kaqkkDátum: Hétfő, 2018-03-12, 4:16 AM | Üzenet # 293
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Szia electrical,! Jó pap is holtig tanul , soha nem kommenteztem a programjaimat (jobban belegondolva hiba volt) sad

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Szerda, 2018-03-14, 8:09 PM | Üzenet # 294
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Kicsit unatkoztam , csináltam egy kvízjáték gépet
Csatolmányok: kviz.fcf (18.1 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
electricalDátum: Szombat, 2018-03-24, 9:00 PM | Üzenet # 295
Alsegéd honvéd helyettes
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 18
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Kaqkk! Lassan alakul a gépem és amennyiben időm engedi foglalkozok a kódokkal,
bár a házimunka közben is a kódok járnak a fejemben. Próbálgatom és ha felakadok majd jelenkezek. Kellemes hétvégét kívánok!  
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2018-03-25, 12:12 PM | Üzenet # 296
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Szia electrical, ! Várom a fejleményeket ! Megtudhatjuk milyen gépen dolgozol ?

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2018-03-25, 6:36 PM | Üzenet # 297
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Csináltam egy kétgombos könnyen továbbfejleszthető menü"rendszert" a kezelése a panel feliratain lekövethető
és remélem a kommentek is egyértelműek
Csatolmányok: menu_3sec.fcf (53.6 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
electricalDátum: Hétfő, 2018-03-26, 9:04 AM | Üzenet # 298
Alsegéd honvéd helyettes
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 18
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Kaqkk!
Az este válaszoltam a kérdésedre, de most töröltem, mert nem kóddal kapcsolatos a válasz.
Nem akarom offolni a fórumot ezért majd délután privátban válaszolok a kérdésedre.
Minden jót kívánok!

#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
 
kaqkkDátum: Hétfő, 2018-03-26, 3:02 PM | Üzenet # 299
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
electrical, Köszönöm az "önmoderációt" olvastam amit írtál angel

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
electricalDátum: Csütörtök, 2018-04-05, 8:13 PM | Üzenet # 300
Alsegéd honvéd helyettes
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 18
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Kaqkk!
Keresgettem a neten és ezen a linken https://www.youtube.com/watch?v=jqvliI7ndtA    találtam egy filmet timerrel. Ezt átírtam 16F84-re, bár csak két ledet tudtam villogtatni.
De ezzel is tanultam valamennyit a timerekről.
Kíváncsi vagyok a véleményedre, amit előre is köszönök!
Minden jót kívánok!
Csatolmányok: Flowcode4.fcf (16.0 Kb)
 
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Keresés: