Szerda, 2024-05-15
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Flowcode
SzT3Dátum: Csütörtök, 2014-02-06, 6:24 PM | Üzenet # 1
Csoport: Töröltek





Tudom jó néhány fórum foglalkozik már ezzel a témával!
De arra gondoltam mégis van létjogosultsága egy ilyennek!
A topicba kitárgyalhatjuk a különböző Flow os problémáinkat ötleteinket kezdő , teljesen kezdő és haladó
szinten is.
Továbbá a topicba / és cikként is / szeretné(n)k   időről időre kommentekkel bőven ellátott példaprogramokat
publikálni.
Vágjunk bele!  rah
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2017-04-13, 4:34 PM | Üzenet # 256
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Akkor  elég egy picprogram ami futófény vagy spi kimeneten kell lennie az 595 ic hez ? Az adc kezelést próbáltad már ? Ha nem kell az 595 ic akkor nagyon egyszerű dolgod lesz , a főprogramba beteszel egy ciklust abba egy adc komponenst (byt es változót konfigurálsz neki) majd egy 8 as elágazásba teszed a led kimeneteket és beírod az elágazásba a kimenetek értékeit 0-255 közt .Azért nem csináltam meg mert azt írtad hogy a gyakorlás a cél ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
neooneDátum: Csütörtök, 2017-04-13, 4:52 PM | Üzenet # 257
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Teljesen úgy szeretném ahogy a videón van - spi+ 595 -tel -, annyi különbséggel. hogy az adc a pic-ben legyen. Ehhez kellene egy példa progi.
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2017-04-13, 5:38 PM | Üzenet # 258
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
A flow ban van sok példaprogram a súgóban spi re és adc re is , nézegesd meg  kezdd el és ha már valami van együtt megcsináljuk a gyakorlás jegyében
Csatolmányok: Shift.fcf (16.5 Kb) · spi74595.fcf (32.2 Kb) · SPI74595s.fcf (43.6 Kb) · SPI74595ss.fcf (24.0 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2017-04-13, 6:00 PM | Üzenet # 259
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
És találtam egy ilyet (ez hétszegmenses kijelzőhöz való )
Csatolmányok: 74HC595690mukod.fcf (18.7 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Péntek, 2017-04-14, 6:07 AM | Üzenet # 260
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
neoone, A "gyári" spi makróval    (itt használtam port kiiratást is hogy látható legyen a végeredmény) A program csak példa, a picet konfigurálni kell
Csatolmányok: ADCSPI.fcf (13.0 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
neooneDátum: Péntek, 2017-04-14, 9:44 AM | Üzenet # 261
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszi mindkettőtöknek! Még próbálgatom őket.
 
neooneDátum: Szombat, 2017-04-15, 10:06 AM | Üzenet # 262
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Kipróbáltam az ADCSPI progit proteus-ban, az a gondom vele, hogy automatikusan lépeget felfelé. Kicsit átvariálva, már gomb nyomásra lép felfelé, de le felé már nem. Viszont a flow szimulációjában minden ok. Még próbálkozom!
Csatolmányok: fel_le_ADCSPI.fcf (15.8 Kb)
 
SzT3Dátum: Vasárnap, 2017-11-12, 5:26 PM | Üzenet # 263
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!

Elkezdtem egy időzítős progit irni!
A felénél abbahagytam mert nem tetszett a strukturája... nagyon kesze kusza lett. A másodikat már finomitgatom de azért minden ötletet elfogadok!
Csatolmányok: levilagito.fcf (37.2 Kb)
 
SzT3Dátum: Vasárnap, 2017-11-12, 5:33 PM | Üzenet # 264
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A programhoz annyi kiegészítés, hogy az Ok és a Set gomb értéke a nyomásra változik... tehát 1 nyomás ok magas még 1 nyomás ok alacsony
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2017-11-12, 5:33 PM | Üzenet # 265
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
SzT3, Egészen jó a progi de a kijelző makró elején a clear makró felesleges és az okozza a kijelző vibrálását ami a szimulációban is látszik

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzT3Dátum: Vasárnap, 2017-11-12, 7:47 PM | Üzenet # 266
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Jelentem újra írtam ...
Még majd a beállításnál szeretnék  berakni egy villogást hogy ha a percet vagy a másodpercet állitom akkor az köbe villogjon az állított érték... de az már csak holnap lesz!
Egy valamit ne tudok... Amikor a futás és az állítás között váltok... és a képernyőt is akkor muszáj vagyok törölni!
Ez a szimulációba villogást eredményez!
Vajon valóban fog?
Csatolmányok: timer.fcf (50.5 Kb)
 
kaqkkDátum: Hétfő, 2017-11-13, 5:20 AM | Üzenet # 267
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
SzT3,  A Törlést ne a makró elejére hanem az elágazásba tedd amivel váltasz a makrók közt , mert így villog és szinte láthatalan lesz a kijelzésed a lényeg hogy csak egy törlés legyen akkor amikor az egyik makróból átlépsz a másikba (viszont azt nem értem miért kell két makró a kijelzőhöz , ha csak a változókat állítod a kijelzés is változni fog (szerintem evvel feleslegesen túlbonyolítod ugyanúgy mint a 64MHz -s beállítással, az sem kell egy ilyen programban)

Csak az ujjgyakorlat kedvéért összedobtam neked pár példát ...(4Mhz) Az elsőnél a gombkezelés a főmakróban van a másodiknál már az is saját makróba került a harmadik   külön startgombbal bármikor indítható a negyediknél már a menü tiltva van az időzítés közben , az ötödik már "előképet" is tartalmaz (a kijelző ram írásra olvasásra példa) és már eepromba menti a beállított értéket amit ki be kapcsolás után is megjegyez, ezt kommenteztem is hogy jobban átlátható legyen melyik rész mit csinál.(ez már kész működő használható progi)
Csatolmányok: idoproba.fcf (26.9 Kb) · idoproba2.fcf (28.7 Kb) · idoproba3.fcf (31.5 Kb) · idoproba4.fcf (33.9 Kb) · timer5.fcf (44.1 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzT3Dátum: Szombat, 2017-11-18, 12:56 PM | Üzenet # 268
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Inkább itt kérdem, hátha más számára is hasznos lehet.. a Wait Unit Low komponensmakró a kapcsolatban az ha jól gondolom a pergésmentesítést valósítja meg -... ugye?
 
kaqkkDátum: Szombat, 2017-11-18, 2:01 PM | Üzenet # 269
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Igen ! Annyit csinál hogy megakad a program amíg fel nem engeded a gombot ...
Inkább azért jó mert egy gombnyomás biztosan csak egy "lépés- számlálás"


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzT3Dátum: Szombat, 2017-11-18, 2:07 PM | Üzenet # 270
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Hát mondjuk igy a pergés.entesítést nagyon leegyszerűsíti!

És megakasztja teljesen mint a Dealy... vagy itt a megszakítások azért számolnak közbe?

Amigy nagyon jok a programok! Kicsit jobban at vannak gondolva mint az enyém!
Sok ötletet adtál vele!
 
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Keresés: