Szerda, 2024-05-15
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Flowcode
SzT3Dátum: Csütörtök, 2014-02-06, 6:24 PM | Üzenet # 1
Csoport: Töröltek





Tudom jó néhány fórum foglalkozik már ezzel a témával!
De arra gondoltam mégis van létjogosultsága egy ilyennek!
A topicba kitárgyalhatjuk a különböző Flow os problémáinkat ötleteinket kezdő , teljesen kezdő és haladó
szinten is.
Továbbá a topicba / és cikként is / szeretné(n)k   időről időre kommentekkel bőven ellátott példaprogramokat
publikálni.
Vágjunk bele!  rah
 
kaqkkDátum: Kedd, 2017-03-07, 7:49 PM | Üzenet # 241
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Ha a programban nem állítod át akkor alapértelmezetten a tápfeszültséget használja referenciának. A próba progit is tedd fel ide ha valami nem jó kijavítjuk .

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzT3Dátum: Kedd, 2017-03-07, 8:56 PM | Üzenet # 242
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Már csak a tizedes jegyet kell megoldanom!
Elvileg jó ugye? Mármint azt leszámítva meg a projektopciót!
Csatolmányok: feszultseg.fcf (12.0 Kb)
 
kaqkkDátum: Kedd, 2017-03-07, 9:50 PM | Üzenet # 243
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
SzT3,  Egy picit belepiszkáltam , az adc -t nem kell megszakításból hívni "neki" elég a sima makróhívás . Én mostanában úgy szoktam hogy a főprogramban csak makróhívások vannak (sorban a műveletek sorrendje szerint ) és a makrók egymás után teszik a dolgukat . Evvel a tematikával két makró lehetne az egyik az adc olvasás + számítás a másik a kijelzés .De így már elvileg működőképes akár így is maradhat.
Csatolmányok: feszultseg_tize.fcf (16.0 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzT3Dátum: Szerda, 2017-03-08, 6:51 PM | Üzenet # 244
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszönöm a módosítást!
Az biztos hogy egy összetettebb programba letisztultabb és jobban követhető ha a MAIN-be csak makrohívások illetve megszakítások vannak és a "feladatokat pedig szeparálva végzi makrókba!

Igen ezt a MOD fügvényt kerestem! wink De megelőztél.. ennek pedig ha jol tudom az a működése hogy a vizsgált érték utolsó  1-2-3 stb helyiértékét jelenítni meg.. :
ha MOD10 akkor az utolsót
 ha MOD 100 akkor az utolsó kettőt
ha  MOD 1000 akkor az utolsó 3 és így tovább... ugye?
 
kaqkkDátum: Szerda, 2017-03-08, 7:44 PM | Üzenet # 245
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
SzT3, A főprogramba leginkább csak a makróhívásokat ,és talán egykét számítást szoktam tenni . A megszakítás mindig egy külön makró ahol más nincs csak a megszakítás (lásd clock példaprogramok) és igen jól tudod, helyesen írtad le a MOD függvény működését .

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzT3Dátum: Kedd, 2017-04-11, 3:37 PM | Üzenet # 246
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!

Előveszem régi mumusomat A PWM-et!

Helyesebben magát a PWM-et egy csatornán már simán tudom kezelni ÉS most az elmúlt napokban ahogy töprengtem,,,, feltaláltam a spanyol viaszt!
Rájöttem hogy a több csatornás PWM-et hogy keltsem életre..... minden egy s (Most maradjunk a ledeknél) lednek, PWM csatornának más más változója van.
Vegyünk mondjuk egy 255  egységes PWM-et. ha azt akarom hogy elkezdjen a fénye erősödni majd elhalványulni, akkor amikor felkapcsolnám a ledet akkor ( és a neve legyen mondjuk pwm1 változó, elkezdek hozzá adogatni -et egészen 255 ig majd minuszolni egyet ig !
Na most ha szeretnék közbe egy másik ledet "indítani akkor nem kel mást tennem (elvileg) csak az ő változóját is számoltatni ami meg mondjuk a pwm2  és így tovább és így tovább..

Ezt eddig jól tudom?
 
SzT3Dátum: Kedd, 2017-04-11, 3:40 PM | Üzenet # 247
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
NA most... eddig a ledek között az időkülönbséget késleltetéssel csináltam,... ami nem jó, mert megállitj az egész programot.. de akkor a nagyok hogy szokták megoldani?
Késleltetés helyett tegyek bele egy ciklust amit annyi ideig futtassak körbe körbe amennyi időt szeretném ha eltelne?
 
kaqkkDátum: Kedd, 2017-04-11, 4:43 PM | Üzenet # 248
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
SzT3, Az ötleted teljesen jó csak időzítés helyett megszakitást kell használnod

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzT3Dátum: Kedd, 2017-04-11, 5:07 PM | Üzenet # 249
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 34
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Mármint ugy hogy ha mondjuk a 2 LED között szeretnék egy másodperc szünetet akkor csinálok mondjuk egy tized másodperces TMR-t amibe számoltatok .. mindig hozzá adok egyet ( legyen mondjuk "ido" változó... és utána azt mondom a ciklusnak hogy addig ismétel amíg "ido" = 10  ?És utána lépjen ki a ciklusból?

Igy mint egy 1 másodperces Dealey lenne.. de mégse áll a program!
 
kaqkkDátum: Kedd, 2017-04-11, 6:02 PM | Üzenet # 250
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Igen majdnem ez a helyzet ,nézd meg a clock példaprogramokat , küldtem a példákat emilben , de a kérdésedre visszatérve nem kell kilépnie a ciklusból mert ha elérte a meghatározott értéket egyszerűen nullára állítod a változót egy számítással egy elágazásban   int = 150 ez az elágazás és az oldalágon a számítás int = 0  ilyenkor mindig azonos időben ad egy kimenetet mondjuk a számításban az x változóhoz hozzáadsz egyet

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
neooneDátum: Csütörtök, 2017-04-13, 6:42 AM | Üzenet # 251
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia! Szeretnék egy a csatolt videón látható áramkört összehozni. Tudnál-e abban segíteni, hogy a progit, hogy tudnám elkészíteni flowcode-ban? Előre is köszi!
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2017-04-13, 2:39 PM | Üzenet # 252
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
neoone, Ne csatold hanem linkeld a videót

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
neooneDátum: Csütörtök, 2017-04-13, 3:03 PM | Üzenet # 253
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
https://www.hobbielektronika.hu/cikkek....ml?pg=7
 
kaqkkDátum: Csütörtök, 2017-04-13, 3:21 PM | Üzenet # 254
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
neoone,   Ez jó de mi a cél ? Az spi használata az 595 ic vel vagy csak egy futófény ? Az adc ic használata értelmetlen mert a picek nagyrészében van adc bemenet .

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
neooneDátum: Csütörtök, 2017-04-13, 4:10 PM | Üzenet # 255
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A cél részben a gyakorlás, részben az ott látható fénysor elkészítése. Tudom, hogy van a pic-ben adc, ezért inkább az abban lévőt használnám.
 
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Keresés: