Hétfő, 2024-04-29
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Flowcode
SzT3Dátum: Csütörtök, 2014-02-06, 6:24 PM | Üzenet # 1
Csoport: Töröltek





Tudom jó néhány fórum foglalkozik már ezzel a témával!
De arra gondoltam mégis van létjogosultsága egy ilyennek!
A topicba kitárgyalhatjuk a különböző Flow os problémáinkat ötleteinket kezdő , teljesen kezdő és haladó
szinten is.
Továbbá a topicba / és cikként is / szeretné(n)k   időről időre kommentekkel bőven ellátott példaprogramokat
publikálni.
Vágjunk bele!  rah
 
alanyalDátum: Vasárnap, 2014-08-31, 9:06 AM | Üzenet # 31
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Igen átnéztem amikor készítettem az órát. Azért döntöttem ennél mert ebben volt egy hőmérö is, ami jól jött nekem, mivel ez az óra is a kocsiba készült.
A meglévő mechanikus óra helyére gyömöszöltem be (nagyon szűkös volt a hely, át kellet terveznem két, kerek, kétoldalas nyákra). Már három éve frankón működik, és a szoftveres beállítás révén 3 hónap alatt késik, 1 secundumot (nekem ekkora pontosság a kocsiba megfelel). A hőmérőt kívülre tettem, így télen az esetleges fagyról tudomást szerzek.
Szerintem akkor hanyagoljuk az óra projektet!

A fényerő dolgon gondolkoztam, és két megoldásra gondoltam:
1. A ledek közös pontjára teszek ellenállást, de amikor a vészvillogó megy akkor két LED világít, így ez nem túl elegáns megoldás.
2. Minden LED bekapcsolásánál kellene valami rutin, amire a program futása során lehet hivatkozni. Így elég lenne csak egyszer megírni. Ebben a rutinban lehetne a LED-t  nagyfrekvenciával ki-be kapcsolgatni, aminek hatására halványabnak látjuk a fényerőt.
Remélem jó az elgondolásom.
Na ehhez én már kevés vagyok!

Remélem érthető voltam. Bocs a hosszú  lélegzetvételű válaszért.
 
kaqkkDátum: Péntek, 2014-09-05, 5:42 PM | Üzenet # 32
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
alanyal,  Szia ! Ha jobban megnézed  1-470k az ajánlás  egy-től  470k ig  de a tapasztalat azt mutatja hogy maximum 10 k lehet a fel vagy lehúzó ellenállás annál nagyobb értékeknél már zavarérzékeny a bemenet .... de ennek már tényleg nincs köze a Flowcode hoz ezért át teszem a pic témába, folytassuk ott  ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-09-21, 3:33 PM | Üzenet # 33
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Csináltam egy példaprogramot  lcd kijelzőhöz .Egyedi karakterek készítése és a karakterek "görgetése "volt a cél ,2 soros és 4 soros kijelzőn is tökéletesen fut,sőt szalad
Csatolmányok: kaqkk.fcf (10.0 Kb) · kaqkk.hex (3.1 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Hétfő, 2014-09-22, 5:37 PM | Üzenet # 34
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
A levilágító időzítőmet egy picit megtuningoltam (a kezdőképernyő változott) Ez jó példa az időzítés használatára,csak akkor használom ha az egész programban csak egyszer  kell (init )  Azután maga a program már megszakításból fut.
Csatolmányok: UV_Light_timer.fcf (34.7 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
DoncsoDátum: Kedd, 2014-11-18, 8:00 AM | Üzenet # 35
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Egy kérdésem lenne. Utánépitett Pickit2-es programozóm van. Lehet olyat csinálni a flowcode-ban, hogy ő használja a programozót, ne kelljen külön pickit programot elinditani? Mondjuk gombnyomásra beégeti az aktuális hex-et? Vagy ez nem ilyen egyszerü?

Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-11-18, 7:58 PM | Üzenet # 36
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Doncso,  Megoldható, de mindenki a pickit2 saját programját használja . Nekem  egyáltalán nem kényelmetlen ,a fordítást asztalra csinálom ,és rögtön ezután törlöm a "szemétfájlokat " csak a hex-et hagyom meg .Ezután nyitom meg a pickit2 progit ... Ha jól emlékszem a beállításoknál lehet valahol megadni az égető tipusát és a parancsok közül a "fordítás chipbe" opciót kell választani az égetéshez

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
DoncsoDátum: Kedd, 2014-11-18, 8:05 PM | Üzenet # 37
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszönöm. Megpróbálkozom vele, hátha. Nem kényelmetlen a pickit2, csak ha már tudja a flow, akkor miért ne.

Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-11-18, 8:31 PM | Üzenet # 38
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Doncso,  Én azért maradtam a pk2 program használata mellett mert így mindig "kidobom a szemetet"  ha a flow ból közvetlenül égetek akkor nem tudhatom hová menti ezeket a program és csak szaporodnak a gépen minden beégetéssel ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
DoncsoDátum: Kedd, 2014-11-18, 8:33 PM | Üzenet # 39
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Értem, akkor van hátulütője is. hmm

Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-11-18, 9:00 PM | Üzenet # 40
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Doncso, Legfeljebb felteszed a gépre az advanced system care-t és hetente lefuttatod ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
DoncsoDátum: Kedd, 2014-11-18, 9:21 PM | Üzenet # 41
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Megpróbálom majd mennyire zavaró, aztán referálok.

Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-11-29, 9:40 AM | Üzenet # 42
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Zoli,  Elég két résoptó+ egy tárcsa egy réssel, vagy két reed cső és egy mágnes a tengelyre , ugyanazt csinálja mint az enkóder... De itt van egy másik ami nem használ időzítést és résoptót használ , de a tárcsa  csak egy félkör .....
Csatolmányok: lcdszaml2.fcf (13.4 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-11-30, 5:14 AM | Üzenet # 43
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Az enkóderes progit áttettem 628 ra , Tudnál feltenni képet az optovillákról ?
Csatolmányok: 8206244.fcf (14.3 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
ZoliDátum: Vasárnap, 2014-11-30, 11:00 AM | Üzenet # 44
Csoport: Töröltek





Itt van. Simán fel van húzva 4k7-el és ennyi, de ezt már leírtam . . .

Kiprócáltam: úgy működik, mint a többi, csak nagyon lassúnál számol, picit gyorsítva hülyül.
Csatolmányok: optok_kaqkknak.pdf (7.2 Kb)


Az üzenetet módosította: Zoli - Vasárnap, 2014-11-30, 11:09 AM
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-11-30, 11:22 AM | Üzenet # 45
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
A két bemenetre tegyél 1-1 100n -s kondit   a bemenet és a gnd közé és a felhúzokat is kicserélheted 1k -ra , szerintem ez nem a program problémája (arra gondolok hogy a motor szénkeféje szikrázik és az bolondítja meg a picet )

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Keresés: