Csütörtök, 2024-05-16
Kaqkk System Elektronika
[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: kaqkk  
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Flowcode
SzT3Dátum: Csütörtök, 2014-02-06, 6:24 PM | Üzenet # 1
Csoport: Töröltek





Tudom jó néhány fórum foglalkozik már ezzel a témával!
De arra gondoltam mégis van létjogosultsága egy ilyennek!
A topicba kitárgyalhatjuk a különböző Flow os problémáinkat ötleteinket kezdő , teljesen kezdő és haladó
szinten is.
Továbbá a topicba / és cikként is / szeretné(n)k   időről időre kommentekkel bőven ellátott példaprogramokat
publikálni.
Vágjunk bele!  rah
 
kaqkkDátum: Kedd, 2014-12-02, 8:18 PM | Üzenet # 61
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Ez direkt a te kérésedre készült, doncsonak egy teljesen más programot írok , az nem csak számolja a meneteket hanem a vezetőt is vezérli ,és irányt is vált majd, és32000 ig számol minimum (nem kell az értéket 4 el osztani mint az enkodernél)

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
DoncsoDátum: Szerda, 2014-12-03, 3:53 PM | Üzenet # 62
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Esetleg az enkodert lehetne gombokkal szimulálni. mondjuk 1-es 2-es gomb. egymás után megnyomva jobbra, majd az egyiket duplán nyomva megfordul az irány nem?

Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.
 
kaqkkDátum: Szerda, 2014-12-03, 4:07 PM | Üzenet # 63
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Nem  ! Mindig az a "gomb" határozza meg az irányt amelyiket először megnyom az ember  , első gomb irány -második gomb léptetés.

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
kaqkkDátum: Péntek, 2014-12-05, 6:49 PM | Üzenet # 64
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Szammer : Tessék : 874 ra0-ra1 Ha a gombot megnyomod nem történik semmi , akkor lép amikor elengeded..
Csatolmányok: ascii_szammer.hex (5.1 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzammerDátum: Szombat, 2014-12-06, 1:45 PM | Üzenet # 65
Csoport: Töröltek





Köszönöm szépen.

Hozzáadva (2014-12-06, 1:45 PM)
---------------------------------------------
Szia! Rossz hírem van, 874-en nem megy. Kiírja hogy "kaqkk system" aztán semmi. Légyszi tedd át a portokat (nyomógomb) az RE.1, RE.2-re, hátha a kapcsolástechnikában van a gond (minden bemenet nálam optóval leválasztva).

 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-12-06, 2:50 PM | Üzenet # 66
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Tessék itt van a 874 es picre invertált Ra 1-Ra2 bemenetekre,és az Re0-Re1 bemenetekre De legközelebb örülnék ha kérsz valamit akkor megosztanád a fontosabb infókat.Ne háromszor négyszer kelljen valamit megcsinálni ...
Csatolmányok: ascii_874_inv.hex (4.3 Kb) · ascii_keresoEpo.hex (4.3 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
DoncsoDátum: Szombat, 2014-12-06, 4:07 PM | Üzenet # 67
Alsegéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 24
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szammer - Te miben mesterkedsz? :D

Ha minden jó és mégsem jó.............akkor valami nem jó.
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-12-06, 5:08 PM | Üzenet # 68
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Doncso, Ezt kérte el csak neki nincs flow-ja ezért kellett külön személyre szóló hex et készítenem
Csatolmányok: ascii_kereso628.fcf (15.6 Kb)


Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzammerDátum: Szombat, 2014-12-06, 5:44 PM | Üzenet # 69
Csoport: Töröltek





Sziasztok!
Nem mesterkedem semmiben, de ha egy problémát nem tudok megoldani, nem hagy nyugton.
És "kaqkk "mégegyszer nagyon köszönöm és ezzel többet nem zavarlak.
Üdv:
Zsolt
 
kaqkkDátum: Szombat, 2014-12-06, 5:58 PM | Üzenet # 70
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
Szammer, Szívesen segítettem remélem most már működik nálad is , ha gondod van nyugodtan írj ide az oldalra ha tudunk segítünk ...

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
SzammerDátum: Vasárnap, 2014-12-07, 5:49 AM | Üzenet # 71
Csoport: Töröltek





Szia! Köszönöm, működik. Üdv: Zsolt
 
alanyalDátum: Vasárnap, 2014-12-07, 5:49 AM | Üzenet # 72
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A nyáktervre, és flow-ba írt programra gondolsz? Mert akkor talán a Flow-ban kellene folytatni.
Flowcode-ban minden működött, onnan let hex-file készítve, amit beégettem WinPic800-al.
Remélem ezekkel tudsz mit kezdeni!

Most lepukkant 3db.!!! TV anyáméknál, így egy kis szünetet tartok.
Csatolmányok: 2382893.fcf (39.3 Kb) · 6474812.lay (91.3 Kb)
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-12-07, 5:50 AM | Üzenet # 73
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
alanyal, Én nem használom ezeket a beállításokat de ha jól sejtem az egyik lábon kiadja az oszcillátor jelét (a beállított 4 Mhz-t)

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
alanyalDátum: Vasárnap, 2014-12-07, 5:50 AM | Üzenet # 74
Segéd honvéd
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 79
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Csatolmányok: 5542616.jpg(173Kb)
Látszik a képen, hogy átállítottam belső órajelre, de továbbra is lehet állítani az órajelet.
Beállítás után elmentettem, majd újra behívtam a panelt, a beállított INTOSC CLOKOUT-n állt a érték.
Ha a Chip beállítása ki van pipálva, akkor nem veszi figyelembe az órajelet, vagy ez a sebesség vonatkozik a belső órajelre is?
Ha igen, maradhat 4Mhz-en? A Flowcode-ban működött így is.
2 TV kész!
 
kaqkkDátum: Vasárnap, 2014-12-07, 5:51 AM | Üzenet # 75
K. F .Gy Kaqkk
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 440
Állapot: Offline
alanyal, A belső órajel sebessége  is ugyanúgy állítható mint a külső, természetesen maradhat 4 Mhz-n

Az amatőr nem azért amatőr mert nem profi ,hanem azért mert ő kedvtelésből csinálja azt amit a profi pénzért munkaidőben ...
 
Fórum » Témák » fórumtémák » Flowcode (Mikrokontrollerek grafikus/folyamatábrás programozó felülete)
Keresés: